Olen halukasta tietämään kuinka paljon samanmielisiä naisia 30-40 vuotiaista löytyy? Olen itse vaatefriikki. Rakastan pukeutua seksikkäästi ja kauniisti alusasuista lähtien.
Kengät ovat intohimoni. Sukkanauhaliivit, stay upit ja muut eivät ole vain miestäni varten, nautin suunnattomasti ne ylläni. Olen hyvin naisellinen ja pukeudun usein nahkaan, asiallinen työni vain rajoittaa kovin seksikästä pukeutumista. Rakastan huomiota jota saan miehiltä, joskus jopa naisilta.
Kuinka Sinä hankit korsettisi, montako ja millaisia omistat? Käytätkö nahkavaatteita, millaisia? Kerrothan tarkemmin. Olisi kiva saada tätä antoisa ja "asiallinen" juttuketju... :)
Rakastan korsetteja
18
3895
Vastaukset
- Ville
No näin miehenä pidän ainakin kovasti. Pitkään ulkomailla asuneena se on juuri se jota ehkä odotan lisää suomalaiselta naiselta. Rohkeutta pukeutua vähän seksikkäästi mutta kuitenkin tyylikkäästi. hienoa että löytyy sinunlaisiasi
- Zero
Oon kolmekymppinen äiti-ihminen ja olen myös hulluna korsetteihin!Arkipukeutumiseni lienee ankeaa,mutta kun vähän pääsee pynttäämään itseään niin pitseistä alotetaan.Stay upit on must ja miten kiihottavaa onkaan pukeutua tiukkaan pitsikorsettiin.Varsinkin kun tiedän,että mieheni myös niistä pitää...Kyllä hivelee,kun mies katseellaan ahmii koko naisellista pakettia.
Osa korseteistani on ihan seksikaupoista ostettuja,pari on laadukkaampia alusvaateliikkeistä hankittuja.Yhteensä niitä lienee vajaa kymmenen.
Nahkaa ei mun vaatekaapista juuri löydy,mutta tykkään korostaa naisellisuuttani sopivasti anteliailla kaula-aukoilla,hameilla ja vyötäröä korostavan mallisilla vaatteilla.
Voi pääsispä Stockan pitsitaivaaseen paksun lompakon kanssa!Ja sitten kotiin esittelemään uusia hepeniä... ;)- mara
Voi kun sais tuollaisen vaimon itselleen kuin Te ootte, antaisin vaikka oikean käteni. Suomalaiset naisethan ovat maailmalla tunnettuja tuulipuvuistaan....
- Vanamo
mara kirjoitti:
Voi kun sais tuollaisen vaimon itselleen kuin Te ootte, antaisin vaikka oikean käteni. Suomalaiset naisethan ovat maailmalla tunnettuja tuulipuvuistaan....
... haittapuolena on sitten se, kun ei tahdo löytyä ulkoiluvaatteita tms. kaapeista.
Jos yhtään lohduttaa ;)
En ole aikuisiässä omistanut tuulipukua, enkä lippalakkia. - mara
Vanamo kirjoitti:
... haittapuolena on sitten se, kun ei tahdo löytyä ulkoiluvaatteita tms. kaapeista.
Jos yhtään lohduttaa ;)
En ole aikuisiässä omistanut tuulipukua, enkä lippalakkia.Pitkä paksu villainen päällystakki, pitkävartiset nahkasaappaat...pitempi paksu villainen tms lämminvuorinen hame niin varmasti tarkenet.
Jos minulla olisi tällainen vaimo tai tyttökaveri, joka pukeutuu naisellisiin asusteisiin minä hyvin mielelläni kustantaisin hänelle vaikka miten kalliita vaatteita! - Vanamo
mara kirjoitti:
Pitkä paksu villainen päällystakki, pitkävartiset nahkasaappaat...pitempi paksu villainen tms lämminvuorinen hame niin varmasti tarkenet.
Jos minulla olisi tällainen vaimo tai tyttökaveri, joka pukeutuu naisellisiin asusteisiin minä hyvin mielelläni kustantaisin hänelle vaikka miten kalliita vaatteita!... ylellistä, jos olisi mies joka vielä kustantaisi vaatteeni.
Laadukkaat asusteet maksavat hurjasti, enkä ole varakas. Pyrin kuitenkin
pitäytymään laadukkaissa ja tyylikkäissä vaatteissa. Ostan sitten sitä harvemmin... - niin
Vanamo kirjoitti:
... ylellistä, jos olisi mies joka vielä kustantaisi vaatteeni.
Laadukkaat asusteet maksavat hurjasti, enkä ole varakas. Pyrin kuitenkin
pitäytymään laadukkaissa ja tyylikkäissä vaatteissa. Ostan sitten sitä harvemmin...Vanamo, et ole oikeasti nainen -älä viitsi tuollaista.
- Vanamo
niin kirjoitti:
Vanamo, et ole oikeasti nainen -älä viitsi tuollaista.
... naisena minua on kyllä pidetty tähän asti. Jos minä vaikutan maskuliiniselta,
niin lienee malka katsojan silmässä :) Näin fyysisesti.
Toinen juttu sitten lienee tuo psyykkinen puoli. Maskuliinisia luonteenpiirteitä
kyllä tunnustan omaavani. - Vanamo
Arvasin, että miehiä kyllä ilmaantuu viestiketjuun.
Mikä on tietysti ihan ihastuttavaakin, ei sillä.
Kuitenkin on ihanaa, että kerroit naisena omakohtaista kokemusta :)
Jotenkin joskus tuntuu, että tällainen naisellinen, aistikas pukeutuminen luokitellaan
vain pornon yhteyteen kuuluvaksi. Olettaisin kuitenkin, että meitä samanlaisia
naiseudestaan nauttivia naisia olisi enemmältikin. Muitakin kuin itsekkäitä "blondibimboja";) - Elovena
Vanamo kirjoitti:
Arvasin, että miehiä kyllä ilmaantuu viestiketjuun.
Mikä on tietysti ihan ihastuttavaakin, ei sillä.
Kuitenkin on ihanaa, että kerroit naisena omakohtaista kokemusta :)
Jotenkin joskus tuntuu, että tällainen naisellinen, aistikas pukeutuminen luokitellaan
vain pornon yhteyteen kuuluvaksi. Olettaisin kuitenkin, että meitä samanlaisia
naiseudestaan nauttivia naisia olisi enemmältikin. Muitakin kuin itsekkäitä "blondibimboja";)Kyllähän meitä löytyy. Mä olen tavallinen töissäkäyvä perheenäiti ja mä rakastan pukeutua kauniisti. Korkokenkiä on varmaan enemmän kuin laki sallii, en käytä muita kuin stay up-sukkia. Korsetteja ja sukkanauhaliivejä mulla on kymmenkunta erilaista. Osan olen ostanut alusvaateliikkeestä, osa on teetetty, kuten punamusta satiininen käännettävä korsetti joka todella tukee ja muotoilee "oikeista" kohdista. Rakastan sitä tunnetta jonka saan kun pukeudun seksikkäästi ja tiedän mieheni nauttivan siitä kun pukeudun niin. Vaikka en töissä pystykään pukeutumaan ihan niin kuin haluaisin, pukeudun silti korkokenkiin, minihameisiin ja puseroihin jotka peittävät ja paljastavat samanaikaisesti. Tiedän herättäväni miehien huomion ja naisten kateelliset reaktiot vain huvittavat, silti minua pidetään ammattitaitoisena ja osaavana työntekijänä. Myös kadulla kävellessäni kiinnitän huomiota toisten ihmisten pukeutumiseen, huoliteltu ja kaunis ulkonäkö kertoo myös siitä että ihminen on sinut oman seksuaalisuutensa kanssa eikä yritä sitä peitellä. Joten lyhyestä virsi kaunis: mä rakastan pukeutua seksikkäästi ihan itseni takia.
- Korsetit
Valitettavasti kaikki kuvaamasi asusteet kelpaavat vain silloin, kun hän lähtee kursseille tai raflaan. Piilossa muuten, löysin sattumalta pyykkejä laittaessani ja aloin seurata. Oliskahan aika erota vosusta?
- Zero
Elovena kirjoitti:
Kyllähän meitä löytyy. Mä olen tavallinen töissäkäyvä perheenäiti ja mä rakastan pukeutua kauniisti. Korkokenkiä on varmaan enemmän kuin laki sallii, en käytä muita kuin stay up-sukkia. Korsetteja ja sukkanauhaliivejä mulla on kymmenkunta erilaista. Osan olen ostanut alusvaateliikkeestä, osa on teetetty, kuten punamusta satiininen käännettävä korsetti joka todella tukee ja muotoilee "oikeista" kohdista. Rakastan sitä tunnetta jonka saan kun pukeudun seksikkäästi ja tiedän mieheni nauttivan siitä kun pukeudun niin. Vaikka en töissä pystykään pukeutumaan ihan niin kuin haluaisin, pukeudun silti korkokenkiin, minihameisiin ja puseroihin jotka peittävät ja paljastavat samanaikaisesti. Tiedän herättäväni miehien huomion ja naisten kateelliset reaktiot vain huvittavat, silti minua pidetään ammattitaitoisena ja osaavana työntekijänä. Myös kadulla kävellessäni kiinnitän huomiota toisten ihmisten pukeutumiseen, huoliteltu ja kaunis ulkonäkö kertoo myös siitä että ihminen on sinut oman seksuaalisuutensa kanssa eikä yritä sitä peitellä. Joten lyhyestä virsi kaunis: mä rakastan pukeutua seksikkäästi ihan itseni takia.
Saako Elovena udella missä olet korsetin teettänyt??Kuulosti tosi makeelta,oliko kallis?
- Zero
Vanamo kirjoitti:
Arvasin, että miehiä kyllä ilmaantuu viestiketjuun.
Mikä on tietysti ihan ihastuttavaakin, ei sillä.
Kuitenkin on ihanaa, että kerroit naisena omakohtaista kokemusta :)
Jotenkin joskus tuntuu, että tällainen naisellinen, aistikas pukeutuminen luokitellaan
vain pornon yhteyteen kuuluvaksi. Olettaisin kuitenkin, että meitä samanlaisia
naiseudestaan nauttivia naisia olisi enemmältikin. Muitakin kuin itsekkäitä "blondibimboja";)Kiva tosiaan kuulla,ettei ole ainoa "hömpötyksessään"!
Mietin monesti myös mitä toiset naiset ajattelevat kun näkevät hyvin (=itselleen sopivasti) pukeutuneen naisen...??Minusta ainakin on kiva nähdä naisia jotka näyttävät hyvältä (kiloihin katsomatta),tietävät sen,mutta eivät silti kulje nenä pystyssä.Joskus ihan tekis mieli sanoa,että onpa sulla kauniit hiukset tai hieno mekko tms.,mutta jääpä sanomatta,kun ei tiedä mitä ihmiset moisesta tykkäis! - Vanamo
Zero kirjoitti:
Kiva tosiaan kuulla,ettei ole ainoa "hömpötyksessään"!
Mietin monesti myös mitä toiset naiset ajattelevat kun näkevät hyvin (=itselleen sopivasti) pukeutuneen naisen...??Minusta ainakin on kiva nähdä naisia jotka näyttävät hyvältä (kiloihin katsomatta),tietävät sen,mutta eivät silti kulje nenä pystyssä.Joskus ihan tekis mieli sanoa,että onpa sulla kauniit hiukset tai hieno mekko tms.,mutta jääpä sanomatta,kun ei tiedä mitä ihmiset moisesta tykkäis!Minä olen kyllä rohkeasti kehunut ja kiitellyt, jos olen jollakin havainnut ihania
vaatteita, kenkiä, koruja tms. Tosin ihan uppo-outoja hieman tarkkailen, ennenkuin
menen suutani avaamaan.
Ajattelen, että omalta osaltani voin tukea jonkun aremman henkilön itsetuntoakin,
kun näytän että moinen "tälläys" on hyväksyttävää myös toisten naisten mielestä.
Itse kun on pohtinut paljonkin aikoinaan, niin toisten kannustus olisi joskus tehnyt hyvää
itsetunnolle...
Kehukaa vaan, jos on vähänkään aihetta! - elovena
Zero kirjoitti:
Saako Elovena udella missä olet korsetin teettänyt??Kuulosti tosi makeelta,oliko kallis?
Teetin sen ihan tavallisella ompelijalla, joka tosin sattuu olemaan tuttu. Se on tehty tosiaan satiinista ja siinä on käytetty "liivinluita" kaikissa pitkissa saumoissa joita siinä on noin äkkiä laskettuna 8. Tämäkin korsetti tuli "yläosaksi roolipeliasuun". Ei ollut kallis, maksoinkohan noin 70 euroa siitä.
- Berg
Miehet ja naiset ovat niin erinlaisia monessa suhteessa, miesten seksuaalinen kiinnostuvuus perustuu enemmän visuaalisiin elementteihin kuin naisten. Väitän, että juuri teidän kaltaisianne naisia saisi olla enemmän. Tällöin myös meidän miesten elämä olisi nautittavampaa ja mikä parasta, avioliittomme toimisi paremmin ja te naiset olisitte myös onnellisimpia parisuhteessa.
Avioerot johtuvat usein siitä, että parisuhde tylsistyy ja puolisot hakevat sitä mitä suhteen alussa oli, eli "intohimoa". Myös se entinen seksikäs tyttöystävä muuttuu ja romantiikka suhteesta häviää. Myös mies "antaa periksi" ja kaljamaha kasvaa. Hänkään ei huolehdi enää itsestään ja olemus "rupsahtaa" - myös käytös naista kohtaan muuttuu. Tällöin rakkauskin voi kadota tai laimentu. Parisuhdetta pitää vaalia, kumppania pitää hoitaa ja huomioida! Jos kaikki naiset olisivat seksikkäitä kuten te, ei mies katselisi niin helposti muita...päinvastoin pitäisi kovasti kiinni puolisostaan pyrkimällä olemaan kiinnostava ja olemaan parempi aviomies eikä ajattelisi arkielämän askareita itsestään selvyytenä. Pieni mustasukkaisuus ja kilvoittelu suosiosta parantaa suhdetta. Myös mies pukeutuisi pukuun ja smokkiin parta ajettuna useammin sekä toisi kukkia ja tekisi parhaansa että olisi naiselle riittävä ettei nainen menisi vieraisiin.
Kirjoitin ehkä hieman karrikoidusti mutta perää tässä on! Tietysti kumppanien luonteet ja ympäristötekijät ( varallisuus, vanhemmat...) vaikuttavat parisuhteen onnistumiseen mutta väitän edelleen, että seksihommat luistavat paremmin jos olisi tuollaisia naisia ja seksuaalisuus ohjaa monia ihmisen toimintoja - jos seksi ei luista, se vaikeuttaa yhteiselämääkin. Ei seksikkäitä vaatteita ja alusasuja pidä eikä saa yhdistää prostituution, eihän näillä asioilla ole mitään yhteistä - paitsi että ilotyttö käyttää seksikkäitä asusteita että saisi miehen asiakkaakseen!
Uskotko, että joku mies rakastellessaan vaimonsa kanssa saattaa miettiä juuri Sinua ja saa hyvän? - Stella
Minä rakastan korsetteja myös. Lähti varmaan joskus nuorempana siitä, kun eräs poikaystäväni piti korsetteja tosi kiihottavina ja hankki sellaisen. Tällä hetkellä mulla on pari korsettia, joita pidän suht usein normaalioloissa, tosin nyt olen raskaana joten tiukkoja korsetteja en voi käyttää, nämä mun korsetit ovat siis sellaisia "oikeita" nyöritettäviä, joilla todella saa kapean vyötärön ja linjakkaan kropan vaikka juhlavaatteiden alle. Lempparikorsettini on musta, takaa nyöritettävä, luilla tuettu ja se tulee myös rintojen päälle, eli push-up-efekti on aikamoinen :-) Tiukan, nyöritettävän korsetin käyttö vaatii vain vähän treenausta, heti ei voi nyörittää kovin tiukalle, mutta harjoittelu tekee mestarin ja on todella vaivan arvoista :-)
- Anonyymi
Ite ainakin jumaloin naista joka pukeutuu nahkaan t. 32 mies
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät
Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain607512Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava
valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak1232936- 1421776
Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous
saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha651649Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi
Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim1151458Miten voit olla niin tyhmä
että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle1671404- 1311153
- 77853
Kyriake=Kirkko
Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko47802- 52745