Jo pitkään on kauppojen hyllyillä nähty sellaistakin ihmetuotetta kuin broilerin rintafileitä (oikeasti sellaisia ei voi olla olemassakaan, mutta jos jalostamalla tehty, niin ihmesuoritus). Nyt on kuitenkin fileet alkaneet jo lasittumaan, joten onkohan jalostus tosiaan viety jo liian pitkälle? http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/200903309325931_ul.shtml
Hitmannit koittavat tietenkin löytää syyllisen tuohonkin Venäjältä, mutta mistä voisi oikeasti johtua fileiden lasipitoisuudet?
Broilerinjalostus liian pitkällä?
5
135
Vastaukset
- kilpaileva yritys
palkannut sabotoijat lasittamaan Kronfågelin tuotteita. Haluaavat varmaan ostaa yrityksen ja painaavat tuotantoa tuolla lailla. Eikös se silla lailla aina käy yritysmarkkinoilla, vähän niinkuin mafiahommia. Kannattakaa kotimaista; jos asutte Ruotsissa kannattakaa Kronfågelia niinkuin minä.
- au-stix-stix
kelpaisi Kairikselle syntipukiksi!
- Mossad
käyttää sellaisia metodeja. Haiskahtaa toiseen suuntaan.
- oikeilla jäljillä.
Mossad kirjoitti:
käyttää sellaisia metodeja. Haiskahtaa toiseen suuntaan.
Muistui mieleen 70-luvun myrkytetyt israelilaiset appelsiinit. Niin, tietämättömille vihjeeksi, että eivät he itse niitä myrkyttäneet.
- Late Lapista
SHABOTAACHIA!!! Sosialististen neuvostotasavaltojen liiton valtakuntaan, vietiin aikoinaan junalla avususkuorma maastamme, siinä oli mm, lihatuotteita, tuotteet lähtivät Suomesta puhtaina, perillä kuitenkin huomattiin jotta ne oli tuhottu betroolilla!
Mafia sai tempusta syyt niskoille, siis horlowskien mafia!
Raine Tiesmies! Uhtua!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 713095
- 922865
- 512105
Mietin että
Onko tästä enää paluuta entiseen? Ainut asia joka päiviini toi taannoin iloa, oli meidän yhteinen hassuttelu ja huumorin201565- 151349
Nyt rupeaa löytymään talonmiestä ja muuta sankaria hallipaloon
Kyllä on naurettavia juttuja tuossa paikallislehdessä, että saa tosiaan nauraa niille..51328Aaamu on täällä taas!
Hyvää ja rauhallista työpäivää rakkauteni. Kunpa vaan hymyilisit enemmän. Toivon, että joku kaunis päivä kanssani et vaa131301Tajusin vaan...
Että olen pelkkä kroonistunut mielisairas. Olen sairauspäissäni luullut itsestäni liikaa. Luulin, että olen vain korkein131273- 181250
Noin ulkonäkö-jutut ei multa
Nainen, koskaan en ole kirjoittanut siitä mitään ilkeää. Ei kuulu tapoihin241232