Broilerinjalostus liian pitkällä?

Jo pitkään on kauppojen hyllyillä nähty sellaistakin ihmetuotetta kuin broilerin rintafileitä (oikeasti sellaisia ei voi olla olemassakaan, mutta jos jalostamalla tehty, niin ihmesuoritus). Nyt on kuitenkin fileet alkaneet jo lasittumaan, joten onkohan jalostus tosiaan viety jo liian pitkälle? http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/200903309325931_ul.shtml

Hitmannit koittavat tietenkin löytää syyllisen tuohonkin Venäjältä, mutta mistä voisi oikeasti johtua fileiden lasipitoisuudet?

5

135

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kilpaileva yritys

      palkannut sabotoijat lasittamaan Kronfågelin tuotteita. Haluaavat varmaan ostaa yrityksen ja painaavat tuotantoa tuolla lailla. Eikös se silla lailla aina käy yritysmarkkinoilla, vähän niinkuin mafiahommia. Kannattakaa kotimaista; jos asutte Ruotsissa kannattakaa Kronfågelia niinkuin minä.

    • au-stix-stix

      kelpaisi Kairikselle syntipukiksi!

      • Mossad

        käyttää sellaisia metodeja. Haiskahtaa toiseen suuntaan.


      • oikeilla jäljillä.
        Mossad kirjoitti:

        käyttää sellaisia metodeja. Haiskahtaa toiseen suuntaan.

        Muistui mieleen 70-luvun myrkytetyt israelilaiset appelsiinit. Niin, tietämättömille vihjeeksi, että eivät he itse niitä myrkyttäneet.


    • Late Lapista

      SHABOTAACHIA!!! Sosialististen neuvostotasavaltojen liiton valtakuntaan, vietiin aikoinaan junalla avususkuorma maastamme, siinä oli mm, lihatuotteita, tuotteet lähtivät Suomesta puhtaina, perillä kuitenkin huomattiin jotta ne oli tuhottu betroolilla!
      Mafia sai tempusta syyt niskoille, siis horlowskien mafia!

      Raine Tiesmies! Uhtua!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakastatko?

      Ala kertomaan se ja heti
      Ikävä
      71
      3095
    2. Mikä haluat olla kaivatullesi?

      1. Kaveri 2. Ystävä 3. Panokaveri 4.puoliso 5 jokin muu
      Ikävä
      92
      2865
    3. Kosiako meinasit?

      Voi sua rakas ❤️
      Ikävä
      51
      2105
    4. Mietin että

      Onko tästä enää paluuta entiseen? Ainut asia joka päiviini toi taannoin iloa, oli meidän yhteinen hassuttelu ja huumorin
      Ikävä
      20
      1565
    5. Oot ilkee paha noita

      Paha babushka Luulitko etten tienny
      Ikävä
      15
      1349
    6. Nyt rupeaa löytymään talonmiestä ja muuta sankaria hallipaloon

      Kyllä on naurettavia juttuja tuossa paikallislehdessä, että saa tosiaan nauraa niille..
      Vimpeli
      5
      1328
    7. Aaamu on täällä taas!

      Hyvää ja rauhallista työpäivää rakkauteni. Kunpa vaan hymyilisit enemmän. Toivon, että joku kaunis päivä kanssani et vaa
      Ikävä
      13
      1301
    8. Tajusin vaan...

      Että olen pelkkä kroonistunut mielisairas. Olen sairauspäissäni luullut itsestäni liikaa. Luulin, että olen vain korkein
      Ikävä
      13
      1273
    9. Sytyttikö hallin lapsi vai joku mielipuoli

      Onko tietoa? Toivon jälkimmäistä
      Vimpeli
      18
      1250
    10. Noin ulkonäkö-jutut ei multa

      Nainen, koskaan en ole kirjoittanut siitä mitään ilkeää. Ei kuulu tapoihin
      Ikävä
      24
      1232
    Aihe