Ainoita TV sarjoja

Metsolat ovat lähes ainoa kotimainen sarja jota vielä voi katsoa tietäen siitä saavansa hyvän mielen. Siinä on aitoa elämisen meininkiä. Kotikatukin joka oli mielestäni hyvinkin syvälle ihmismieltä luotaava sarja on nykyään menossa ihan pilalle salattujen elämien tasolle.
Saksalaiset dekkarit; kuten Siska, Derrik ja Kettu sekä Sommeri tarjoavat ihan hyvää katsottavaa..

4

1073

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mieltä

      Metsolat todellakin aidosti tehty ja roolit "todellisia", tekemiseen panostettu, kotikatu jostain syystä ollut jo jonkin aikaa väkisin väännettyä, ideat ilmeisesti loppunut?

      • wetfwd

        Aikoinaan pyöri sarja Kovaa maata.se kanssa hyvä.On tullut uusintanakin joskus.


    • Country Auntie

      tulee yleensäkin hyviä ja todellisen oloisia sarjoja. Metsolat on sellainen, lämminhenkinen hyvän mielen tuoja. Ja mikäs olikaan se Lehmän....-juttu, jossa kerrottiin eläinlääkäristä maalla ja taisi tulla noin vuosi sitten. Siihen kai piti tulla jatkoa, mutta ei ole ainakaan vielä mainostettu millään kanavalla.
      Sellaiset ohjelmat sopivat lähes kaikenikäisille ja niitä varmasti toivotaan.
      Kotikatu oli hyvä kaupunkisarja pitkään, nyt muuttunut liian pinnalliseksi, ei enää tavoita samoin katsojaa kuin ennen. Tiedän, että monet perheet katsoivat sitä yhdessä, enää tuskin tarkoituksenmukaista kielenkäytön ja muun levottomuuden vuoksi. Sellaisia yhdistäviä ohjelmia kaivataan lisää (muutakin kuin ainaisia kilpailuohjelmia). Perheet muutenkin liikaa hajallaan omissa menoissaan; läheisyyttä luova ja keskustelua herättävä lämminsydäminen ohjelma on luksusta!

    • Rutka

      Sama täällä.Minusta Einari on hyvä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      104
      1044
    2. Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin

      Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.
      Maailman menoa
      137
      794
    3. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      197
      730
    4. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      47
      687
    5. Töysä otsikoissa

      Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!
      Alavus
      29
      666
    6. Lähdetkö kanssani

      syömään joskus😘
      Ikävä
      61
      639
    7. 47
      610
    8. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      59
      545
    9. Mistäkö haaveilen

      Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä
      Ikävä
      29
      541
    10. Kuinka hyvin kestäisit?

      Oletko miettinyt, että mitä jos olisit pyöreä pullukka ja vielä ruma niin kestäisitkö vai masentuisitko?
      Sinkut
      102
      530
    Aihe