Ainoita TV sarjoja

Metsolat ovat lähes ainoa kotimainen sarja jota vielä voi katsoa tietäen siitä saavansa hyvän mielen. Siinä on aitoa elämisen meininkiä. Kotikatukin joka oli mielestäni hyvinkin syvälle ihmismieltä luotaava sarja on nykyään menossa ihan pilalle salattujen elämien tasolle.
Saksalaiset dekkarit; kuten Siska, Derrik ja Kettu sekä Sommeri tarjoavat ihan hyvää katsottavaa..

4

1073

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mieltä

      Metsolat todellakin aidosti tehty ja roolit "todellisia", tekemiseen panostettu, kotikatu jostain syystä ollut jo jonkin aikaa väkisin väännettyä, ideat ilmeisesti loppunut?

      • wetfwd

        Aikoinaan pyöri sarja Kovaa maata.se kanssa hyvä.On tullut uusintanakin joskus.


    • Country Auntie

      tulee yleensäkin hyviä ja todellisen oloisia sarjoja. Metsolat on sellainen, lämminhenkinen hyvän mielen tuoja. Ja mikäs olikaan se Lehmän....-juttu, jossa kerrottiin eläinlääkäristä maalla ja taisi tulla noin vuosi sitten. Siihen kai piti tulla jatkoa, mutta ei ole ainakaan vielä mainostettu millään kanavalla.
      Sellaiset ohjelmat sopivat lähes kaikenikäisille ja niitä varmasti toivotaan.
      Kotikatu oli hyvä kaupunkisarja pitkään, nyt muuttunut liian pinnalliseksi, ei enää tavoita samoin katsojaa kuin ennen. Tiedän, että monet perheet katsoivat sitä yhdessä, enää tuskin tarkoituksenmukaista kielenkäytön ja muun levottomuuden vuoksi. Sellaisia yhdistäviä ohjelmia kaivataan lisää (muutakin kuin ainaisia kilpailuohjelmia). Perheet muutenkin liikaa hajallaan omissa menoissaan; läheisyyttä luova ja keskustelua herättävä lämminsydäminen ohjelma on luksusta!

    • Rutka

      Sama täällä.Minusta Einari on hyvä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      291
      2335
    2. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      273
      1407
    3. Liikenneonnettomuus kuhmo

      Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
      Kuhmo
      23
      1403
    4. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      144
      877
    5. Oot sä aika nuorekas...

      Vaikka oot niin vanha!
      Ikävä
      41
      856
    6. Rasismi ahdistaa.

      Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa
      Sinkut
      251
      774
    7. Martina ja Muhis

      Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤
      Kotimaiset julkkisjuorut
      237
      739
    8. Näin sut.

      olitpas vanhentuneen näköinen. 😆 mieheltä naiselle
      Ikävä
      56
      570
    9. Olenkohan tunteideni kanssa yksin?

      Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell
      Ikävä
      46
      511
    10. Oot pelkkä naurun aihe

      🤣🤣🤣🤣🤣 m-n
      Ikävä
      38
      478
    Aihe