Euroopassa jaossa on 28 M€ ja täällä saa olla kiitollinen 4,8 M€:n superhyperjättimegapotista. Koskahan Eurooppa yhdentyy aivan todellisesti ja suojatyöpaikan pyllynnipistelijäpoliitikoille tarjoaman Veikkauksen monopoli menee samaan museoon kommunismin kanssa.
Kälyrahaa tyrkyllä
Rivi viikossa
6749
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kommunismi palaa vielä, saat nähdä sinäkin jos vaan hengissä pysyt. Veke on hyvällä asialla niinkuin on sosialismikin, joten pidetään Veikkaus pystyssä ja samalla ne monet hyvät asiat, joita Veikkaus tukee.
Mitä luulet voittavasi typerällä hokemisellasi?
Vuosi sitten meikäläinen höynäytettiin osallistumaan lottoon jossa päävoittona oli peräti miljardi euroa. Veroja ei tarvinnut maksaa kun pelipaikka oli ETA -alueella. Senttiäkään en voittanut ja luin myöhemmin että päävoiton napannutkin sai todellisuudessa vain jotain 30.000 euroa. Vittu minnuu vitutti niin vitusti tuollainen kusettaminen ja tyhjän lupailu! Ulkomailta ei saa kuin rupia perseeseen.
Kun ei viikkoon vaivaudu kirjoittamaan paikallisen loton huonoista voitoista, niin joku muu tekee sen. Hyvä niin! Täytyy toivoa, että Veikkaus saa aikaiseksi kilpailukykyisen pelin, ennen kuin kaikki rahat valuvat Keski-Eurooppaan.
Mikä todennäköisyyslukema voittaa eurolotossa päävoitto? Onko huonompi vai parempi kuin Suomen lotossa?
todennäköisyys saada voitto kuin Suomen Lotosta. Lisäksi siellä on monin verroin enempi pelaajia.
Kaikissa lotopeleissä päävoiton todennäköisyys on niin pieni, ettei noilla eroilla ole käytännön merkitystä. Enemmän merkitystä on päävoiton suuruudella, jos se sitten napsahtaa johdalle.
Jos ajattelee vain palautuvan rahan määrää, niin silloin merkitsevä luku on palautusprosentti. Veikkaus ei ilmoita kaikista peleistä sitä ollenkaan ja Loton osalta se on piilotettu yritysesittelyyn. Syytäkin piilottaa, koska prosentti on niin huono.