HYVÄ - Lilius jää

Ei tuu ikävä ,tietenkin LILIUS otti vastaan rahan , kun suomen valtion ministeri tyhmyyttään teki lain joka sen mahdollisti, sen aikainen ministeri myös tulis saattaa vastuuseen!! Harmi vaan , kun joku TYHMÄ päättäjä teki tyhmän lain aikoinaan,
se ministeri oli muistaakseni MÖNKÄRE !!!
7234
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Paljastuu melkoinen puhallus kun tietoon tulee millä sopimuksella herra on lähdössä!
Miljoonien edestä euroja tulee kipurahoina,ja lahja osingot päälle.
Kuinkahan paljon yhtiö on antanut osakkeita varmaankin enemmän kuin yhden?
Kuinka pitkään Fortum maksaa palkkaa herran jäätyä
pois,yleensä homma jatkuu"konsultointina"!
ps.Ihmeellisiä parasiitteja kansalaiset sietävät vertaan imemässä!

Äänestä

myöskin vastuuseen kolttosistaan !

Niin ja ne kuuluisat lait vakuutuslääkäreistä olivat Mönkäreen (sd) ja Perhon (kok) käsialaa.

Muumi-Tarja laski tahtia takapiruna ja rahasti eläkevakuutusyhtiö Ilmariselta miljoonakorruptiot.

Äänestä

Mitä se Vanhanenkin sanoo kun Lilius jää 60- vuotiaana eläkkeelle?

Noh, taitaa yhtiön hallitus sopinut sellaiset eläkepykälät, että 33 miljoonaa euron päälle tulee vielä mukavasti tuohta.

Kunhan Fortumin Venäjän seikkailut sitten paljastuvat kaikessa karmeudessaan, niin valtio saa pumpata kriisieuroja pelastaakseen Fortumin...
Ja kansa maksaa!

Äänestä
  • Lilius jääkin fortumiin muodollisella millin vuosipalkalla aina 67-ikävuoteen saakka,ihan vaan esimerkin vuoksi,kun kansa natisee ja vinkuu,kun eläkeikä loittonee.

    Äänestä

ja mies itse peruspäivärahsalle, se olisi oikeudenmukainen ratkaisu venäjän sijoituksilla huseeraaneelle tyypille.
Ei tippaakaan armoa!!!!!!!!

Äänestä
  • mielestäni ehdotuksesi oli huippu hyvä, ei muuta kuin pitämään isoa ääntä, Liliuksen rahat taka varikkoon, NE ON MEIDÄN SUOMALAISTEN RAHOJA !!!!!!!

    Äänestä

Pörssiyritysten tapana on maksaa täyteen eläkeikään täyttä palkkaa,eli 65 vuotiaaksi asti!
Tamfelt oyj:kin maksaa näin entiselle johdolleen,taitaa tällä hetkellä olla 3 entistä toimitusjohtaa kyseisen edun piirissä!
Niin tämä yrityshän haki säästöjä ja pisti 97 irtisanoen,ilman mitään irtisanomispakettia.
Tämmöisiä te elätette osakkeiden omistajat,ei se ihme ettei tule osinkoja!
Amerikassa pistetään lopputili huonosti johtaneelle johtajalle,kas suomessa pitetään surutta työläiset pihalle.
ps.Kultaiset kädenpuristukset tietysti"hyvän"miehen lisänä!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


eläkkeelle --- kirjoitti:

Ei tuu ikävä ,tietenkin LILIUS otti vastaan rahan , kun suomen valtion ministeri tyhmyyttään teki lain joka sen mahdollisti, sen aikainen ministeri myös tulis saattaa vastuuseen!! Harmi vaan , kun joku TYHMÄ päättäjä teki tyhmän lain aikoinaan,
se ministeri oli muistaakseni MÖNKÄRE !!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu