Kyllä Kotikadulla nyt tapahtuu ihmeitä, pitkästä aikaa olin katsomassa ja ihmettelin, että seurusteleeko se varatuomari Mäkimaan rouva nyt Aulis Kaakon kanssa. Aulis oli tosin paljon tyylikkäämpi kuin ennen.
Tietääkö kukaan tästä tarkemmin.
Hyvänen aika
8
1054
Vastaukset
- on repästy
tähän sarjaan kun kerran tehdään nuorennusta. ei ihan nuori. Eeva sopis kyllä paremmin kiinteistövälittäjäksi kuin tarjoilijaksi historiansa vuoksi, jos sitä nyt kukaan tekijöistäkään enään muistaa. Janne on vähän tuuliajolla.
ei sopinut muuten Kaakolle sen asunnon sisustus ollenkaan. Liian moderni Lada-miehelle. Oliko se entinen Jannen asunto (lavastus meinaan).Ei Kaappejakaan keittiössä, pelkkiä Ikean?avohyllyjä.- Maasalmi nimeltään?
Kuka on Aulis Kaakko?
- sitten muuttanut
minä olen aina kuvitellut, että Janne asuu ihan vakituisesti siinä asunnossaan, ei se mikään lavastus voi olla, niin ja olisiko Jannekin sitten Kaapissa?
- näytä tuntevan
Maasalmi nimeltään? kirjoitti:
Kuka on Aulis Kaakko?
juuri ketään ihmisiä, tässä linkissä näkyy sekä Aulis Kaakko että hänen entinen vaimonsa Hannele Kaakko, ja näkyy siellä olevan Pirjo Kaasinenkin naapurista
http://www.youtube.com/watch?v=gJpK7et2ACs - ohi?
näytä tuntevan kirjoitti:
juuri ketään ihmisiä, tässä linkissä näkyy sekä Aulis Kaakko että hänen entinen vaimonsa Hannele Kaakko, ja näkyy siellä olevan Pirjo Kaasinenkin naapurista
http://www.youtube.com/watch?v=gJpK7et2ACsEn voi hyvällä tahdollakaan lukea itseäni enää "nykynuorisoksi" mutta en tiedä minäkään kuka tämä kuuluisa Kaakko mahtaa olla.
- vilahtelee
Maasalmi nimeltään? kirjoitti:
Kuka on Aulis Kaakko?
harvemmin sarjassa. Asuntoja vilahteli myös tiuhaan tahtiin, taisin pudota kärryiltä. Kaikki samoissa kulisseissa lasiovet makuuhuoneeseen.
- täyttä paskaa
ohi? kirjoitti:
En voi hyvällä tahdollakaan lukea itseäni enää "nykynuorisoksi" mutta en tiedä minäkään kuka tämä kuuluisa Kaakko mahtaa olla.
pispalaista juntti huumoria se vaan on, huonoa sellaista
- tiina-elina
Aulis on toivottavasti jättänyt ne rötöstelyt taakseen, mitä Helppo Elämä -sarjassa saimme seurata. Toivottavasti tekee nyt ihan rehellisesti kiinteistövälitysbisnestä. Ladalla ajelu niiden ökykaarojen jälkeen viittaa kyllä siihen, että olisi nyt palannut kaidalle polulle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yh:n pihalla aina eri auto
Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan1313099- 2232971
En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.791926Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va771559Exän käytös hämmentää (taas)
Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k2391427- 481148
- 991041
- 114972
- 58968
- 11880