KIITOS!

loistava muutos

Nyt sarjaa viitsii katsella, ennen ei jaksanut millään. Oletteko te ihmiset juuttuneet jonnekin 70-luvulle, kun teitä kauhistuttaa lesbo suhde? Se on nykyään ihan tavallista normaali elämää, varmasti teidänkin tuttavapiiristä löytyy joku joka pitää samasta sukupuolesta, te ette sitä vaan tiedä, koska noin ahdasmielisille ihmisille sitä ei kukaan halua kertoa.Kiitos tuottajille, kun näytätte todellista elämää,ettekä pelästy negatiivisista kommenteista.Eläkää hyvät ihmiset omaa elämäänne ja antakaa toistenkin elää! Taidatte vaan olla kateellisia, kun joku on onnellinen ja teidän elämä on jämähtänyttä perhe elämää :), jossa ei enää ole mitään hohtoa.

2

620

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tässä on

      se, että eivät ne uskalla näytää sitä todellista elämää! Tasa-arvon nimissä sarjaan on laitettu nyt lesbosuhde, mutta kuitenkaan tarinassa ei näytetty, miten ihastuminen on tapahtunut ja miten tarina on alkanut. Lisäksi kuvataan jostain sängynalta (ihmettelen miten nämä teini-ikäiset muka tajusivat käydystä keskutelusta suhteen, sehän olisi voinut liittyä mihin tahansa). Eli mitään ei tehdä kunnolla.

      Lisäksi sarjassa on tehty niin nopeita käänteitä niin lyhyessä ajsaa, että vanhalta sarjalta on pudonnut pohja kokonaan pois. Olisi ollut parempi jättää esim. Ninni sarjaan ja tehdä hänestä lesbo ja miellellään ilman tätä pettämiskuviota. Voi Risto parkaa. Lisäksi Jarkon hyväksyntä on epärealistista ajatellen lasten taustaa ja heidän kiintymistään Ristoon.

      Samaa p********a kuin mainosteeveen puolella viisi kertaa viikossa. Olitte antaneet meidän pitää rakkaan Kotikatumme.

      • pikiakka

        Niin modernia ihmistä minusta ei kulussa olevasta vuosiluvusta huolimatta milloinkaan tule,että lesbo/homusuhteen hyväksyisin, saati pitäisin sitä tasa-arvoisena heterosuhteeseen verrattuna. Eikä niin moderniakaan,että sitä tv-sarjassa sallisin esitettävän. Ihan mieluusti kannan tässä asiassa kalkkiksen roolin. Oli se vaan kiva - se "vanha" Kotikatu.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      251
      4545
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      128
      2978
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2742
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      74
      1720
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      105
      1563
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      20
      1451
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      55
      1314
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      93
      1225
    9. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      204
      1083
    10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1075
    Aihe