jo vaatisi että edes taso pitäisi tollasissa peleissä pitää
Eilinen oli järkyttävä pohjanoteeraus ihan joka jätkältä , pahiten siellä kaikesta huolimatta surffaili ja sekoili muuan petteri nummelin , tämä cola-juomia rakastava ikipunkero
Eilinen oli järkyttävä pohjanoteeraus ihan joka jätkältä , pahiten siellä kaikesta huolimatta surffaili ja sekoili muuan petteri nummelin , tämä cola-juomia rakastava ikipunkero
Vastaukset 6
Vanhimmat
Nyt nähdään paljonko Suomen lampaat leijuivat eilisessä pelissä. Pitäisi nyt jonkinsortin tasoero Unkariin näkyä. Maineen kannalta pitäisi tehdä vimeistään nyt selvä ero lopputuloksessa. Vittuun selitykset unkarin hyvyydestä. BÄÄÄÄ!
riitä alemmuussanat kuvailemaan
tänään mennään vielä sellaseen hornankattilaan että oksat pois
1800 hengen halli jossa katsomot on kiinni laidassa
lisäksi unkari saa 5 kokeneemman kaartin sotaratsua (heidän tasollaan kokenutta) mukaan jotka eilen olivat huilivuorossa
ja päälle vielä 20 NHL ottelua pelannut maalivahti
ei ole edelleenkään lopullinen mmkisajuokkue joten ei ole mitään hätää..
Siis jos liigan kiekkoilijat ei voita Unkaria.
Tuleekohan se hätä kun vastaan tulee ruotsi, tsekki saati Kanada?
Voin kertoa että tulee..
suomella ei oo mitään mahdollisuuksia kultaan ennen ku saadaan maajoukkueen päävalmentajaks mauri pekkarinen
mä sen nimittäin tiedän , et pekkarinen päävalmentajana ja seppo kääriäinen kakkosena ni kultaa tulis heti ekoista kisoista ku valmennuskaksikko olis tämä
ja mitään saatanan löysiä paskoja maajoukkueeseen ei kaivata . joukkueessa pitää perkele olla kurinpito kunnossa , ja se takia pitääkin vielä saada suomen joukkueenjohtajaks nahkapiiskalla ja nyrkkiraudalla varustettu tauski peltonen !
sm liigan tasosta koska moni smliigan huippupelaaja j.immonen,sami kapanen,tuomas pihlman,lammassaari,toni koivisto,jari viuhkola,juhamatti aaltonen..pelasivat smliigan pudotuspelejä kun nuo pelit unkaria vastaan pelattiin..
ja tämä joukkue joka pelasi unkaria vastaan EI OLE LOPULLINEN JOUKKUE,nhlstä tulee vielä vahvistuksia..joten ei OLE MITÄÄN HÄTÄÄ..