Onko näin että

nato olisi pommittanut suomen tärkeimmät juna yms. tieyhtyedet jos sota olisi syttynyt idän ja lännen välillä.
1156
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tollasoa pommitetaan vain jos niillä on strateginen merkitys.

Mutta kun niillä ei Naton kannalta juuri ole mitään väliä.

No myönnetään, ehkä jossain Lapissa niin olisivat tehneet, siellä tosin ei ole juuri poikittaisia (Norjaan vieviä) teitä saatika rautateitä.

Toisaalta, Lapin saa hoidettua parilla nukella että eipä olis tarvinnut tuhlaa lentoja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


090909 kirjoitti:

nato olisi pommittanut suomen tärkeimmät juna yms. tieyhtyedet jos sota olisi syttynyt idän ja lännen välillä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu