Minne hävis agel keskustelu?

Mikko pa

onko arka aihe? vai onko sekin siirretty talousrikos palstalle? =)

5

998

Äänestä

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • AdaFlink

      ... niinpä onkin hävinny.

      Tiedän sut Mikkopa luonnonystäväksi, niin et viittis allekirjoittaa tällaista:

      http://www.adressit.com/lintutarha

      Heinolan kaupunki uhkaa maanantaisessa kokouksessa lopettaa koko toiminnan. Heinolan lintutarha jelppii myös luonnonlintuja, niitäkin, jota pössäytellään sitten elokuussa alas.

      Ai mitenkö tämä liittyy verkostomarkkinoinitiin? No ainakin siellä lintutalolla on verkkoja.

      Verkostomarkkinoijatkin vois siten vähän jelppiä Heinolan pienyrittäjiä allekirjoittamalla adressin, koska noin 120.000 vierailijaa vuosittain jättää sievoisen summan alueen pienyrittäjille.

      Ja mitaan ette voi...

    • Kysymyksessä varmaankin väärinkäsitys?

      Tuli poistopyyntö, ja tarkemmin selvitin internetistä Agel, ja sitten sitä poistopyyntö viestissä olevaa sanaa. Ylläpito oli ehtinyt poistaa sen Agel viestiketjun, kun olin selvittämässä.

      Poistopyynnön pyytäjälle huomio, tuo on Agel ei se mikä on se minkä sanan kirjoitit siihen perustele poistopyyntö viestiin.

      Pyysit poistamaan kaikki *** sanat en kirjoita mitkä sanat, mutta vertaa sitä sanaa ja Agel nimeä.

      Minun mielestä siinä viestiketjussa ei ollut sitä sanaa jonka pyysit poistamaan.
      Mielestäni kysymyksessä on selvästi kaksi eri asiaa.

      Siinä nimimerkki kirjoittanut AdaFlink aloituksessa kysymyksessä tämä yritys, tässä linkkejä.

      http://www.ateamsuomi.com/sivu/agel valmennus


      http://verkostomarkkinointi.blogspot.com/2008/02/agel-syyniin.html

      http://www.agel-geelit.fi/

      http://www.ateamsuomi.com/sivu/agel enterprises

      • Mikko pa

        sitten? ehkä tämä aihe on sponsoreille niin arka,koska he saavat värvätyistä pääkallorahaa...


      • dbbl-W
        Mikko pa kirjoitti:

        sitten? ehkä tämä aihe on sponsoreille niin arka,koska he saavat värvätyistä pääkallorahaa...

        ... keskityppä viäntämään vaa niitä vuappuja ;-)

        Jos energiat vähissä, voin myydä tukkuhintaan sulle ternimaitokapseleita, tai formula-1 monivitamiinia. Molemmat 100% luonnontuotteita!!!

        Lisäksi.
        IT-lotolla saisit hommattua aihiot loppuiäksi ja bensansäästöpillereillä kalareissut hoituisivat kuin ilmaiseksi.

        Kerro Tomille terkkuja sinne Ä-koskelle...


    • Hänen Kuninkaallinen Korkeu...

      Agel on maailman nopemin kasvava oman toimialasa yritys. Olen ollut tämän toimialan asiantuntijana jo vuosikaudet ja aina joku idiootti haluaa "keskustella" toimialan yritysten laillisuudesta. Kun AmAway voitti USA:sa oiketuksen tälle toimialalle 1965 Ydysvaltain korkemimmassa oikeudessa, sai ala oman oikeutuksensa ja lainvoimansa. Miljoonia dollreita oikeudenkäyntikuluja siihen mennessä maksettuaan Amway voi nyt n. 50 vuotta perustamisensa jälkeen hyvin, sen verkostoijat voivat HYVIN, SEN OMISTAJAT OVAT LYHYEN JAKELUTIEN SEURAUKSENA USA:N RIKKAIMPIEN 20 perheen joukossa. Siitä huolimatta, että toimialasta on nyt täläkin hetkellä 22.4.2009 R kioskeissa ostettavssa oleva EUROOPPALAINEN NETCOO lehti myynnisä hintaan 7,90€, luulee joku idiootti Suomessa, että Agelissa olisi kyse jostain laittomasta toiminnasta. Lue lehti ja tutustu Nu Skinin ja AGELIN YHTEISHAASTATTELUUN, JA SATOIHIN MUIHIN ALAN YRITYKSIIN ÄLÄKÄ mökötä ja mäkätä jonnin joutavia roskajuttuja tällä palstalla.Luulen että snulla ei ole edes tuota 7,90€ taskussasi. Olet tuomittu vaeltelemaan tekosyiden laaksosa lopunelämääsi silä aikaa kun me muut menestymme LAMLATA VAPAASSA työsssä, josta kukaan ei voi sanoa meitä irti. Saanen huomauttaa sivistymätöntä kirjolittelijaa, että tomiala verkostomarkkinointi syntyi vuonna 1949. Sen perusti Carl Rehnborg Kaliforniassa USA:ssa. Hänen yrityksensä silloinen nimi oli California Vitamins Inc. Se on nykyiseltä nimeltään Nutrilite Inc ja se on osa Amway konsernia. Et sillai. NORMAALI PALKKATYÖKIN on syntynyt 1920-30 luvulla joten ss on historiallisesti samanikäinen.( Google: The history of Salary). Kaikki Haipolan ja muiden alaan pettyneiden ja siinä epäonnistuneiden ihmisten olisi nyt käänneettävä katseensa palkkatyön arvostelemiseen! Onhan äijät maailmassa taas järjestäneet palkkatyöläisille han hieman harmia tämän liikemiesten aiheuttman uuden laman muodossa. Verkostomarkkinoinnista ei ole koskaan lomautettu yhtään yrittäjää. Eikä lakkojakaan ole näkynyt! Miljoonat ihmiset maailmasssa saavat leipänsä hyvien tuotteiden lyhyestä jakelusta. Tule mukaan Ageiin kuten yli 1000 ihmistä päivässä tekee, vai ovatko nuo 1000 väärässä ja sinä oikeassa?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä tekee kaivatustasi

      Haluttavan?
      Ikävä
      56
      1199
    2. Uskallanko laittaa sulle viestiä?

      Se viesti on tossa valmiina ja lähettämistä vaille valmis. Kun ei kauhee sti tunneta niin eipä sillä olisi niin väliä. S
      Ikävä
      68
      1179
    3. Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas

      Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei
      Tv-sarjat
      7
      911
    4. Onko nyt kaikki asiat käyty läpi?

      Mun mielestä on👍
      Ikävä
      109
      899
    5. Mies joka on oikeasti kiinnostunut

      Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää
      Ikävä
      125
      896
    6. Vieläkin saat

      Sydämen tykyttämään. Vaikka emme näe
      Ikävä
      38
      773
    7. 48
      766
    8. Kunnanhallitus

      Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.
      Puolanka
      41
      727
    9. Rauha, sopiiko

      Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.
      Ikävä
      77
      702
    10. En tahallaan sua välttele...

      Olis niin kiva nähdä jossain muualla kuin kaupassa!
      Ikävä
      51
      676
    11. Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!

      Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle
      Ikävä
      66
      671
    12. 61
      638
    13. Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys

      Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev
      Sinkut
      137
      628
    14. Nyt kaatuu Kuisla

      Reima Kuisla hakee saneeraukseen – Joitakin velkoja on jo ulosotossa https://www.ilkkapohjalainen.fi/reima-kuisla-hakee
      Seinäjoki
      29
      614
    15. Minkä kappaleen

      haluaisit soivan, kun astellaan alttarille?
      Ikävä
      52
      571
    16. Pystyisitkö liikkumaan

      Tai tapailemaan kaivattuasi julkisesti?
      Ikävä
      58
      549
    17. Olit hyödytön.

      Mulle hyödytön..
      Ikävä
      95
      531
    18. Kumpi tästä nyt

      Teki niin vaikeaa?
      Ikävä
      60
      494
    19. Sastamalassa epäillään tappoa, kaksi otettu kiinni

      Kuulemma Aarnontiellä tapahtunut Tietääkö joku enemmän?
      Sastamala
      19
      482
    20. Vieläkö tykkäät

      Minusta niin paljon että olisit valmis?
      Ikävä
      35
      457
    Aihe