Tuomaripeliä taas!

ggdgdfgdg

En ole edes Blues-fani, mutta ihme, että oulun persereiät hyötyy taas tuomarista. Ja lopettakaa nyt, vitun pellet, se Maamme-laulun raiskaus. Kertoo taas paljon oulun alkuihmisten älystä ja sivistystasosta. Finaalit on taas pilalla, kun joutuu noita alkuihmisiä katsomaan. Koko Suomi häpeää näitä liigahistorian idiooteimpia faneja.

6

332

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ..............................

      Sinua hävettää asua pohjoisessa, me olemme siitä ylpeitä. Siinä ero.

    • suotta mussuta

      Kyl sä oot joko blues tai jokeri fani kun noin koville ottaa :)

      AINA te jaksatte tuomari pelistä sössöttää! En väitä etteikö "virheitä" joskus tulis, mutta kyllä kärpillekkin niitä ihmeellisiä jäähyjä vihelletään ja välillä jätetään vastustajien selviä jäähypaikkoja viheltämättä joten se siitä.

      Uskon että sekin varmasti ottaa päähän kun jo maammelaulun aikana kärppä fanit pääsevät kannattamaan omiaan ja jos olisi niin että sinunkin kannattamaan joukkueeseen jokin kohta siinä sopisi niin sitä laulettaisiin isoon ääneen, vaan kun ei ole niin siitä täytyy sitten itkeä ja vinkua kun hallissa kajahtaa POHJOINEN!!

      Laitappas siis tutti takaisin suuhusi ja mene äidin helmoihin kasvamaan aikuiseksi :)

    • TosiKärppäFani

      Katkeruus paistaa ja pahasti.

      Eikai ole se ole raiskausta jos laulaa yhden kohdan kovempaa, kannattaa muutenkin tarkastaa että missä yhteydessä tuota raiskaus-termiä käytät.

      Bluesia tuomarit suosi todella hyvin, siinä olet oikeassa. 2 Kärppää jäähylle jatkoajalla ihan turhaan. Jos blues ei osaa maaleja tehdä niin voi voi.

      • näitä Etelän poikia

        Mikä siinä Pohjoisen huutamisessa niin pännii? Täällä osataan arvostaa omaa kotiseutua ja koko maan sijaintia..se on ehkä jotain mistä etelän ihmiset eivät mitään ymmärrä. Ja tuomarit ei näitä pelejä ratkase vaan ne pelaajat ratkasee.
        Ja turha valittaa ettei jäähyjä vihelletä kun ei niitä edes osata hyödyntää!


      • tosikärppäfanille

        Oliko pelin viivyttämisestä annettu tuomio väärä?
        (kiekko katsomoon)


    • Nordic-man

      Kyllä minustakin oli tuomaripeliä, jatkuvasti joku Kärppä pelaaja jäähyllä. Lisäajallakin heti alkuun 2 kerralla, kyllä otti kupoliin, mutta onneksi peli päättyi niin kuin päättyi.
      Mikä parasta hallissa oli mahtava tunnelma, niin kuin aina ja se maammelaulun "pohjoinen" sana, voi että kun tuntui hyvältä. Pitäisi etelä suomalaisillekkin tehdä oma maamme laulu, niin voisivat hekin nauttia siitä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      90
      1338
    2. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      45
      697
    3. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      20
      649
    4. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      53
      598
    5. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

      Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
      Ikävä
      46
      577
    6. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      46
      569
    7. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      76
      556
    8. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

      Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
      Sinkut
      132
      548
    9. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      41
      512
    10. Ylen typerät rinnastukset.

      Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
      Maailman menoa
      182
      500
    Aihe