Tuomaripeliä taas!

ggdgdfgdg

En ole edes Blues-fani, mutta ihme, että oulun persereiät hyötyy taas tuomarista. Ja lopettakaa nyt, vitun pellet, se Maamme-laulun raiskaus. Kertoo taas paljon oulun alkuihmisten älystä ja sivistystasosta. Finaalit on taas pilalla, kun joutuu noita alkuihmisiä katsomaan. Koko Suomi häpeää näitä liigahistorian idiooteimpia faneja.

6

325

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ..............................

      Sinua hävettää asua pohjoisessa, me olemme siitä ylpeitä. Siinä ero.

    • suotta mussuta

      Kyl sä oot joko blues tai jokeri fani kun noin koville ottaa :)

      AINA te jaksatte tuomari pelistä sössöttää! En väitä etteikö "virheitä" joskus tulis, mutta kyllä kärpillekkin niitä ihmeellisiä jäähyjä vihelletään ja välillä jätetään vastustajien selviä jäähypaikkoja viheltämättä joten se siitä.

      Uskon että sekin varmasti ottaa päähän kun jo maammelaulun aikana kärppä fanit pääsevät kannattamaan omiaan ja jos olisi niin että sinunkin kannattamaan joukkueeseen jokin kohta siinä sopisi niin sitä laulettaisiin isoon ääneen, vaan kun ei ole niin siitä täytyy sitten itkeä ja vinkua kun hallissa kajahtaa POHJOINEN!!

      Laitappas siis tutti takaisin suuhusi ja mene äidin helmoihin kasvamaan aikuiseksi :)

    • TosiKärppäFani

      Katkeruus paistaa ja pahasti.

      Eikai ole se ole raiskausta jos laulaa yhden kohdan kovempaa, kannattaa muutenkin tarkastaa että missä yhteydessä tuota raiskaus-termiä käytät.

      Bluesia tuomarit suosi todella hyvin, siinä olet oikeassa. 2 Kärppää jäähylle jatkoajalla ihan turhaan. Jos blues ei osaa maaleja tehdä niin voi voi.

      • näitä Etelän poikia

        Mikä siinä Pohjoisen huutamisessa niin pännii? Täällä osataan arvostaa omaa kotiseutua ja koko maan sijaintia..se on ehkä jotain mistä etelän ihmiset eivät mitään ymmärrä. Ja tuomarit ei näitä pelejä ratkase vaan ne pelaajat ratkasee.
        Ja turha valittaa ettei jäähyjä vihelletä kun ei niitä edes osata hyödyntää!


      • tosikärppäfanille

        Oliko pelin viivyttämisestä annettu tuomio väärä?
        (kiekko katsomoon)


    • Nordic-man

      Kyllä minustakin oli tuomaripeliä, jatkuvasti joku Kärppä pelaaja jäähyllä. Lisäajallakin heti alkuun 2 kerralla, kyllä otti kupoliin, mutta onneksi peli päättyi niin kuin päättyi.
      Mikä parasta hallissa oli mahtava tunnelma, niin kuin aina ja se maammelaulun "pohjoinen" sana, voi että kun tuntui hyvältä. Pitäisi etelä suomalaisillekkin tehdä oma maamme laulu, niin voisivat hekin nauttia siitä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      34
      2186
    2. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      49
      1777
    3. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      122
      1631
    4. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      104
      1336
    5. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      53
      1054
    6. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      76
      1018
    7. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      59
      915
    8. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      54
      837
    9. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      102
      811
    10. Nähdäänkö me ensi

      Viikolla jossain?
      Ikävä
      61
      793
    Aihe