http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/200904049358487_ul.shtml
Aika nuorta porukkaa, noo, jos maasta pienikin ponnistaa, niin maan alta sitten varmaan ponnistettava vieläkin pontevammin.
Maanalaisia asukkaita
8
231
Vastaukset
Olet kai tietoinen siitä, että venäläisissä viemäriverkoistoissa elää satoja orpoja venäläislapsia kaikkien venäläisten rikollisten uhkaavan läheisyyden varjossa?
- hassu
Kairakettu kirjoitti:
Avasit sitten linkin? Miten se silleen meni?
Joten ene ymmärrä miksi Hitman ei olisi siitä tietoinen muutenkin.
On muuten tosi että Pietarin ja Moskovankin viemäreissä elää lukematon joukko lapsia, mutta myös muita, joiden ainoa tapa saadaa edes vähän lämpöä.on hakeutua sinne.
Talvella on kylmä, eikä sinne usein edes sada. hassu kirjoitti:
Joten ene ymmärrä miksi Hitman ei olisi siitä tietoinen muutenkin.
On muuten tosi että Pietarin ja Moskovankin viemäreissä elää lukematon joukko lapsia, mutta myös muita, joiden ainoa tapa saadaa edes vähän lämpöä.on hakeutua sinne.
Talvella on kylmä, eikä sinne usein edes sada.Vain 3 min. aikaa selvittää mitä linkin takana on ja vastata siihen.
- hassu
Kairakettu kirjoitti:
Vain 3 min. aikaa selvittää mitä linkin takana on ja vastata siihen.
Aikaa meni, ehkä 20 sekkaa.
No ei tuo nyt niin tärkeää ole.
Enemmän ihmetyttää tämä valtava hinku päästä tänne ns. länteen, nauttimaan etuja, joista kotimaassaan saavat vain haaveilla.
Toisaalta kukapa ei niin tekisi, etenkin jos vastapuoli odottaa ovet levällään ja rahahanat auki, kuten Suomi. hassu kirjoitti:
Aikaa meni, ehkä 20 sekkaa.
No ei tuo nyt niin tärkeää ole.
Enemmän ihmetyttää tämä valtava hinku päästä tänne ns. länteen, nauttimaan etuja, joista kotimaassaan saavat vain haaveilla.
Toisaalta kukapa ei niin tekisi, etenkin jos vastapuoli odottaa ovet levällään ja rahahanat auki, kuten Suomi.Jos yrittää etsiä Hitmanin viestien kulloisenkin uutisaiheen jostain ja vielä vastata siihen, niin melkoinen tovi kuluu.
- hassu
Kairakettu kirjoitti:
Jos yrittää etsiä Hitmanin viestien kulloisenkin uutisaiheen jostain ja vielä vastata siihen, niin melkoinen tovi kuluu.
Aikaahan maailmaan mahtuu, ehkä enemmän kun mitään muuta.
hassu kirjoitti:
Aikaahan maailmaan mahtuu, ehkä enemmän kun mitään muuta.
...että Hitman ei kyllä takuulla ollut tietoinen linkkini sisällöstä, ellei avannut sitä.
Mitä sitten, vaikka avasikin? Miksi vänkäät?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä14511282Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on15710371- 278053
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1976608Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.555798- 925303
Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1584493Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai314296Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas814142Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris1403698