Kun haluat pitää /joudut pitämämään tiukasti kiinni asemastasi, jonka itselläsi pysyvän haluat, mihin seuraavaksi suostut mielelläsi/joudut suostumaan miellyttääksesi työnantajaasi?
Oletko mielestäsi hyvä näytösten järjestäjä?
Oletko mielestäsi hyvä näytösten järjestäjä?
Vastaukset 1
Vanhimmat
ongelma että en miellytä työnantajaani muuten kuin tekemälläni työllä. Sanon suorat sävelet ja tiedän mitä haluan tehdä ja mitä en. Nytkin löin hanskat tiskiin ja vaadin toisenlaista työtä. Ammatteja löytyy takataskusta useita.
Pomo sanoi että voi jesus että jaksan kuljailla mutta olen sen verran hyvä työntekijä *virkayskä* että töitä löytyy muualta pisteistä. Se on saletti että soudan ja huopaan niin kauan että tunnen työn omakseni.
Minulta voi odottaa mitä vain, mutta sen sanon että jos minulle joku vastuu jostain työstä annetaan teen sen ja mahdollisimman hyvin. En paljon apuja kaipaa enkä kysele. Pomo luottaa kympillä. Ainoa vika on siinä kun saan jonkun asian päätökseen niin saatan sanoa hyvästi. Ja yksi hailee jos joku kerta ei töitä pomolta tule niin ei paljon hetkauta. Kyllä tekevä töitä aina löytää muualtakin. Aina on löytynyt. Jostain voi kuulostaa vähän itsekkäältä tms. mutta jos ihmisiä nykytyylillä eli pätkäsopimuksilla pidetään vuosia töissä niin ihan turha odottaa että tehdään mitä vain. Otetaan riskillä. Eikö se tullut joku laki jos vuoden sisällä tehdään 3 tai useampi sopimus niin pitää vakinaistaa? Ihme ettei se päde kunnan työntekijöihin? Meitä on satoja jotka on vuosia tehneet pätkällä töitä kunnalle ja omalta osaltani se saa nyt riittää. ;)
Eli tuuliviiri yllä talon katon, monelta se huomaamatta jäääääää......