Jyp voittaa mestaruuden, koska: 1 Pelitapa on kurinalainen. 2 Paremmat maalivahdit. 3 Parempi puolustus. 4 Parempi valmennus.
Vastaukset 7
- Uni seis
Onnittelut hopeasta.
- Laura1
jonkun pitäis kuitenkin ne maalitkin tehdä, jos kuvitellaan vaikka noiden teille painottuvan ;)
Mun mielestä moket on aika tasan, valmennus on meilläkin hyvä,puolustus painottuu kyllä teille enemmän,mutta hyökkäys meille.Kurinalaisuudella tänne asti on päästy,ei pelkät soolot finaalin vie.- tasan?
kärppien maalisaldo 1
jypin 9
jypillä kakkosmaalivahdinkin torjuntaprosentti on korkeampi kuin tarkilla
jypillä on tällä hetkellä suomen paras ja kurnalaisin puolustus.
jypillä on pelityyli jota noudatetaan,
kärppien pelit on olleet hurlumhei-kiekkoa. - Laura1
tasan? kirjoitti:
kärppien maalisaldo 1
jypin 9
jypillä kakkosmaalivahdinkin torjuntaprosentti on korkeampi kuin tarkilla
jypillä on tällä hetkellä suomen paras ja kurnalaisin puolustus.
jypillä on pelityyli jota noudatetaan,
kärppien pelit on olleet hurlumhei-kiekkoa.Turha luulla,että maalijuhlia jatkuvasti vietetään.Oishan se kivaa katsojan kannalta,mutta hommat vastustajan mukaan.Tiedetään,että JYP panostaa puolustuksen kautta pelaamiseen.Me olemme vahvoja hyökkäyksessä.Onkin mielenkiintoista nähdä kuinka nämä alueet leikkaavat toisiaan.Kärpät on todella NOPEA joukkue,joten kyllä teidän mainio pakistonne ja suuren kokonsa kera paahtaa tuhatta ja sataa pysyäkseen pelissä.Ajan kanssa se myös väsyttää.Kärpät on mestari väsyttämään,joten katselen mielenkiinnolla kuinka Jyppilän pojat selviävät.Pari ekaa matsia menee mitä todennäköisimmin aika tasavahvasti,sillä molemmilla riittää virtaa,mutta sarjan pidentyessä alkaa kuluttava pelityyli vaatimaan veronsa.Näin uskon ja siksipä veikkaankin Kärppiä voittajaksi.Ei mitenkään 4-0 tuloksella,mutta voitto riittää,vaikka sen yhden pelin turvin:)
- koskaan mitään ?
Ei oo, eikä voita nytkään !
- Tuomas79
Ei ollut Kärpätkään koskaan voittaneet mitään ennen ensimmäistä mestaruuttaan... Putket on tehty rikottaviksi. En usko, etää jätkillä on pelatessa aikaa miettiä historiaa. Kaikki on mahdollista.
- tyyhmä lapsi
vetäkää vittu päähän ja olkaa siitä onnellisia
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 901338
- 45697
- 20649
- 53598
Sinisilmäiselle tutulle miehelle
Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit46577- 46569
- 76556
Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön
Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o132548- 41512
Ylen typerät rinnastukset.
Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan182500