Uskikset. Olen unohtanut. Mita minulle tapahtuukaan kuoleman jalkeen. Enta ennen sita. Oliko lihamylly siina skenaariossa? Mista sen
voi tietaa?
Saako helvetissa Koffia? Taivaassa Pilttia? Onko uutisia kiirastulesta?
voi tietaa?
Saako helvetissa Koffia? Taivaassa Pilttia? Onko uutisia kiirastulesta?
Vastaukset 6
Vanhimmat
tartytee sellaisen käänteisen mehustimen. Sillä voi lyödä sisukseen uudet herkut ja oikaista rypyt.
Näyttääkin taas helvetin paljon freesimmältä kuin heti kuoleman jälkeen.
Koffia ja Pilttiä soseutettuna, sanoo Nasse!
Äiti Teresa saapui taivaaseen ja valitti jumalalle, että matkalla tuli hirveä nälkä ja nyt pitäisi saada jotakin syötävää. Jumala napsautti tonnikalapurkin auki ja antoi sen Äiti Teresalle. Teresa sitten katsoi pilven reunalta helvettiin ja näki kuinka porukka veti siellä hummeria ja kinkkua notkuvista pöydistä. Teresa kysyikin jumalalta, että mistä mahtaa moinen epäoikeudenmukaisuus johtua, kun eikös taivaassa pitäisi olla kaikki asiat paremmin? No jumala sitten vastasi siihen: "Ei kahdelle viitsi alkaa kokkaamaan."
2 mahdollisuutta: Taivaan Ilot / Helvetin tuli.
Välimuotoja ei tunneta. Pienestä on siis rajatapauksissa ratkaisu kiinni. Ole siis tarkkana, koirasi jätös kielletyssä paikassa saattaa ratkaista, kummalla osastolla ikuisuutesi vietät!
Katsos ei minulla ole koiraa. Se meni lihamyllyyn ja hodariksi. Uskovainen bodaaja osti sen kiskalta ja tulppasi fekaaliosastonsa.
Fekaalinen juttu, vai? Taivaaseen mutta vuorolennolla, ja poies mutta tullin kautta.
kerta haluaa uskoa helvettiinkin, niin kait siellä ei sitten ainakaan tarvitse jäähtyneeseen ruokaan tyytyä. Tosin kylmää koffia ei siellä sitten tarjoilla!
mutta eikö sakea juoda lämmitettynä.