Viljapeltokuviot?

Mitä mieltä olette viljapeltokuvioista?
Kenen/minkä tekemiä ja miksi?

http://images.google.com/images?q=viljapeltokuviot&rls=com.microsoft:fi:IE-SearchBox&oe=UTF-8&sourceid=ie7&rlz=1I7GGLJ&um=1&ie=UTF-8&sa=N&hl=fi&tab=wi

Monimutkaistuvatkin kaiken aikaa?
6521
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

ette tuu sotkemaan mun pellollie siinä pyssy paukkuu jos lakoon viljaa sotkette. Valtion pitää korvara kun kurittomat kakarat sotkee.nuita ei oo hirvet tehny.

Äänestä
  • Aika moni olisi halunnut ojentaa tekijöitä ennen, teon kohdalla ja sen jälkeenkin, haulikolla tai muulla uskottavalla. Kukaan ei vain ole saanut tekijöitä näkösälle. Ei edes vilaukselta. Luulenpa, että sinunkin kannattaa miettiä jotakin muuta kuin vartiovuorojen jakoa perheen kesken.

    Äänestä

Kukapa tietää. Ilmiön taustalla voi olla useitakin hyvin erilaisia asioita. Eräs vahva teoria on että viljapeltokuviot tehdään avaruuteen sijoitetetuilla aseilla. Ovat yhdistettyä aseiden testaamista ja ihmismielien hämmentämistä. Aikanaan maailmaa lopullisesti yhdistettäessä uutisoidaan että "hei viljapeltokuviot on muuten avaruusasekokeiden jälkiä, mitäs luulette oisko parempi olla vapaahetoisesti meidän orjia vai tehdäänkö mahdollisesti kapinoivaan ihmisjoukkoon vähän peltokuvioita". Avaruusaseet ovat hämmästyttävän tarkkoja ja tehokkaita. Hohhoijaa.

Ladot kuivaksi..

Äänestä
  • Jospa joku Porukka vaan ihan huvikseen ja toisten ihmeeksi pistävät viljaa lakoon. Keskittymällä.

    Tahto Rautainen vie läpi harmaan kallion:)

    Tahdonvoimalla.

    Sitten on huonompi juttu kun metsää alkaa lakoamaan tuohon peltokuvioiden malliin?


    Napit auki..

    Äänestä

  • Näyttää taas hömpältä tuolla linkissä. Mikä ei tarkoita, etteivätkö kuviot olisi oikea ongelma. On helppoa kuitata koko juttu "huijauksena". Vaan menepä huijaamaan Pohjanmaan pelloille edes yhden kuvion verran. Niiiiiin! Ei tapahdu!

    Kuvioiden yksi informaatio on varmaan siinä, että halutaan kiinnittää huomio niihin. Taustalla oleva taho ei halua itseään esille rehellisesti, vaan puuhastelee jotakin. Eli kusetus on kysymyksessä, mutta kenen ja miksi?

    Äänestä

  • pohtia avarammasta näkökulm... kirjoitti:

    Näyttää taas hömpältä tuolla linkissä. Mikä ei tarkoita, etteivätkö kuviot olisi oikea ongelma. On helppoa kuitata koko juttu "huijauksena". Vaan menepä huijaamaan Pohjanmaan pelloille edes yhden kuvion verran. Niiiiiin! Ei tapahdu!

    Kuvioiden yksi informaatio on varmaan siinä, että halutaan kiinnittää huomio niihin. Taustalla oleva taho ei halua itseään esille rehellisesti, vaan puuhastelee jotakin. Eli kusetus on kysymyksessä, mutta kenen ja miksi?

    Kohtuullisesti arvioiden viljapeltokuviot eivät ole normaalein selityksin kuitattavissa. Olisiko parempi selitys sitten paranormaali..?

    Tutkijoilla näyttää olevan aineistoa, että viljapeltokuvioiden yhteydessä viljasta löytyy samoja vaurioita kuin ufoilmiöissä. Samoja vaurioita, joita saa mm. mikroaalloilla. Samoja vaurioita, joita löytyy kasveista ja ympäristöstä ufolaskeutumisten jälkeen.

    En väitä ufoja avaruuden hörhöiksi. En usko sitä lainkaan. Viljapeltokuviot ja ufot voivat kuitenkin liittyä yhteen ja samaan ilmiöryhmään. Ja joku tärkeä "homma" on sillä taholla hoideltavanaan, joka noita puuhaa. Uskon, että se homma on aivan muuta kuin haluavat meidän ymmärtävän. Uskon, että suurin osa niiden puuhasta on tarkoituksellista harhaanjohtamista ja jymäyttämistä. Oli se taho kotoisin sitten tästä maailmasta tai jostakin muusta. Hyvä kysymys kuuluukin: mitä ne oikeasti puuhaavat. Ja miksi ne käyttävät niin paljon vaivaa myös siihen, että niitä vähäteltäisiin?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


D.... kirjoitti:

Mitä mieltä olette viljapeltokuvioista?
Kenen/minkä tekemiä ja miksi?

http://images.google.com/images?q=viljapeltokuviot&rls=com.microsoft:fi:IE-SearchBox&oe=UTF-8&sourceid=ie7&rlz=1I7GGLJ&um=1&ie=UTF-8&sa=N&hl=fi&tab=wi

Monimutkaistuvatkin kaiken aikaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu