ei tuloja lainkaan

ei jaksa, enää, aina sitä samaa, aina ne tärkeät virkailijat ja ne tärkeät kysymykset...
ei jaksa oikeasti
on sitten vaikka syömättä jos on pakko lopulta

moni muukin kuin minä

suomi on tosi fiksu maa ja tasa-arvoinen. (?)
1134
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Avaa sanainen arkkusi ja kapinoi. Tutustu omiin oikeuksiisi niin et sitten puhu mutkun tuntumalta.

Kyllä täällä meitä muitakin joiden mielestä Suomi ei ole enää hyvinvointivaltio.

Lisäksi suosittelen että käyt äänestämässä ja mieti vähän mille puolueelle annat äänesi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei mistään kirjoitti:

ei jaksa, enää, aina sitä samaa, aina ne tärkeät virkailijat ja ne tärkeät kysymykset...
ei jaksa oikeasti
on sitten vaikka syömättä jos on pakko lopulta

moni muukin kuin minä

suomi on tosi fiksu maa ja tasa-arvoinen. (?)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu