Oletteko huomanneet, bonilla olut viimeksi viime lokakuulla,milloin heidän rahastovarainhoito on mennyt loistavasti, miten nyt ,porukkaa pihalle ,palkat alas, onko jo konkassa.
bon life jälleen
tietävä1
294303
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 29
Vanhimmat
www.rahoitustarkastus.fi/fin/Tilastot/Tilinpaatosten_avainluvut/Tilinpaatos
Lyhyesti: kuluja 150 % verrattuna tuottoihin, turskaa 1,8 miljoonaa euroa, omat varat miinuksella, samoin vakavaraisuussuhde. Käteiset varat pyöreä 0,- joten ei ihme että pitää alentaa palkkoja.
Eli vastaus kysymykseesi, kyllä, konkka on vain lyhyen ajan kysymys. Hyvin lyhyen noilla tunnusluvuilla.
on tuossa yhtiössä, ei millään nuo antamasi luvut voi pitää paikkaansa, eihän silloin yhtiö voisi hoitaa muiden varallisuutta jos omakin olisi perseellään.
eiköhän tuo ole panettelua.
myyjä kertoi että bon on vakavaraisin yhtiö suomessa ja kaikki sijoituskohteet käytössä, mukavan näköinen mekkokin sillä oli.
taisin toki katsella sääriä enempi kuin papereita, mutta myyjä kertoi tosiasiat itse voin keskittyä muuhun.
Ei mennyt Johkeilla ja Fågelnesillä kovin hyvin 2008. Taatelit teki liki identtisen tuloksen, -1,8 millivä. LisäPO:t huomioiden yli 4 millin rahanreijät.
Satuitko katsomaan minne linkki vei?
Jos kivat sääret tai niiden välissä oleva älypää sanoo että on Suomen vakavaraisin yhtiö ja kaikkea muuta kivaan niin sinä sitten uskoit. Monta hymiötä ja trollimerkki perään.
noilla puheilla saisit myyjän peräti käräjille.
Ei sillä arilla kovin hyvät sääret kyllä ollu vaikka aika akkamainen onkin.
Sehän on ainoa työntekijä tällä hetkellä...
ovat sulkeneet konttoreita ja joissakin oli ,ennenkuin kuvat sivuilta poistettiin ,samat henkilöt kirjattu useammalle paikkakunnalle.
hämäystä sekin.
nyt nämä yksityispankkiirit, ammati tai kyläkoulupohjalla toimivat ovat vetäytyneet piiloihinsa.
tj paperinikkari joka ei tiedä myynistä mitään, eikä myyntiihmisistä.
monessa konttorissa vaikkapa tampere ja lahti ja muissa konttoreissa taitaa olla vain yksi myyjä,siinäpä se taitaa olla (suomen johtava valtakunnallisesti toimiva sijoituspalveluyritys) suluissa oleva teksti ky yrityksen omilta sivuilta. Eikös sieltä jo se osaava ja aikaansaava työntekijä joukko ole lähtenyt?
vai out?
kestävät?
rahoitustarkastuksen tietojen ja Bonin nettisivujen tietojen välillä ristiriita
aika karua luettavaa, tilinpäätös siis, kyllä siitä täytyy päätellä että rimaa hipoen mennään. Kuinka kauan se on eri juttu.
Varainhoito täyttää näköjään puoli vuotta... ja hyvin menee.
onko varaa maksaa palkkoja.
tosiaan, että hyvin menee, vai oikeesti meneekö? konttori verkosto on ainakin supistunut vaikka kuinkapaljon, onko jäljellä olevat konttorit yhden henkilön toimistoja joten väkeä ei kovin paljon enään varmaan töissä ole.
...firmasta en tiedä (tuskin hyvin menee), mutta varainhoidolla näyttää menneen hyvin. Mutta mitä tekee varainhoidolla, jos ei ole kohta virmaa!
tasan tarkkaan suunnittelevat uusia liiketoimia, eräs kasvualusta voisi olla Herba life tuotteett.joita joillain heillä jo onkin myynissä, rajoittamattomat markkinat. toki karokeisäntänä toimiminenkin käy nimike voisi olla herra yksityishherbabankkiiri tai brivatbank karaoke
pallit heiluu
se vähän harmittaa vaikka ei ole isot pallitkaan.
kukaan tarkemmin misttä kaupungeista?
että pääsi vapun viettoon! Hyvää vapua kaikille vaan ja ilolientä naamaan ja kirjoittamaan suomikaksneloseen... ;)
Päälle nyt heti. Virma selvisi vappuun asti?
..näin se tais tehrä. Pahoittelut kaikille, jotka ovat lyöneet vastaan. Ja ikävä tosiasiahan on, että joulukin boni tulee näkemään...
unelmat on kivoja vai jouluun asti..
nähdä asiat realistisesti
....
puuttuu bon life oy:n kotisivuilta, mutta tiedä häntä onko tampereellakaan enään ketään, niin se konttoriverkosto pikkuhiljaa supistuu
Ja kait se firma pysyy pystyssä, jos niin haluavat?
joka asiassa