En tiedä olenko oikealla palstalla, mutta ei kai sen väliä.
Mitä mieltä olette siitä voiko Jumala hylätä lastaan?
Olen rukoillut tuloksetta yksin sekä läheisteni kanssa niin paljon, etten enään jaksa uskoa, että rukoukseni kuulisi joku.
Viimmeisen vuoden on elämäni ollut yhtä hullun myllyä, helvetillistä alamäkeä, turhia, jännittäviä päiviä hetki hetken jälkeen.
Olen voimaton ja neuvoton.
En enään tiedä mitä minun kuuluisi tehdä, että asiat järjestyisivät.
Eikös Jumalan kuulunut rakastaa pyyteettömästi ja antaa synnit anteeksi?
Onko uskoni liian hataralla pohjalla, ettei Jumala halua auttaa ja kuulla minua?
Raamatustakin neuvoa
1
148
Vastaukset
Jos Jumala auttaisi meitä uskomme vahvuuden mukaan, eipä taitaisi montaa autettavaa löytyä.. "Sillä armosta me olemme pelastetut, emme tekojemme kautta, ettei kukaan kerskaisi.."
Koita vaan jaksaa uskoa, että tulee vielä päivä, kun asiat muuttuvat paremmiksi - niin on minullekin tullut. Päivä kerrallaan, se riittää - onhan Jumala Sinua auttanut ja kuullut, ethän muuten olisi nyt siinä, eläen ja hengittäen, kaikesta siitä kuitenkin jotenkuten selvinneenä!
Osaisinpa sanoa enemmän viisaita ja kauniita sanoja avuksesi ja vahvistukseksesi, mutta tyydyn huokaamaan: Auta Herra edelleenkin tätä kärsivää lähimmäistämme..
Lämmöllä ja rakkaudella cherry :-)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin
Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t665852Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin
Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset394831Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin
Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo1243760Enää viisi yötä Sannan kirjaan
Ihan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut163617Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..
Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel633540Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021
vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti693423Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"
Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L1002784SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensa
SDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral862660IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!
"Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k282597Nepotismi jytkyttää porvaristossa
Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi892020