Odotamme uusia avuksia kataiselta

korotat. Kyllä me mielellämme maksamme fantastist korotuksesi.
21700
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Kun ei ole mitään, siis ei yhtään mitään hajua siitä, mikä on valtakunnan päätöksenteon koneisto, heitetään ihan täyttä höpönlöpöä eetteriin. Perehdy asioihin, lue lehtiä, seuraa uutisia, seuraa aikaasi. Muuten olet kyllä ihan hukassa. So sad (= surullista).

Äänestä
  • kirjoitusvirhettä lukuunottamatta. Kattaisen suunnitelmat ovat juuri tälläisia. Otetaan tasaisesti lisäverot kaikilta ja veronalennukset kohdistetaan suurituloisille ja/tai pääoman omistajille.

    Äänestä

  • saatikka päätöksentekojärjestelmistä

    Äänestä

  • mikä patio terijoki

    Äänestä

  • saatana!! Eli nyt se on käynyt hakemassa neuvoja/käskyjä itse ykkös kusipää vittunaamalta, Ben Bernankelta.
    Kannattaa pitää mielessä että Herra Bernanke, joka on FED:n pomo, johtaa koko Amerikkaa tarkoituksella konkurssiin. FED, joka on yksityisomisteinen(!!??!?!?) pankki kartelli ja määrää käytännössä U.S.A:n rahoista.
    On pistellyt rahaa palamaan biljoona kaupalla mm. Mcdonaldsille, ulkomaisille pankeille, Harley Davidsonille, vakuutusfirmoille ja ties minne. Ilmeisesti myös CIA:n kautta on pistetty rahaa erilaisille terroristijärjestöille, muunmuassa Iranin rajan tuntumassa oleileville terroristeille 460 miljoonan dollarin avustuspaketti.

    Tää nyt viimeistään varmisti sen mitä tässä on uumoiltukin: Jyrki Katainen on pelkkä pankkiirieliitin juoksupoika. Hieno homma!

    Äänestä

olen fantastinen patioija

Äänestä

innosta muikeina, palkitsetha meidät.

Äänestä

ja novasta,ellet peräti kevasta

Äänestä
  • verovapaiksi. Mallina Kanervan syntymänjuhlat.

    Äänestä

  • haluaa kaikki tuet kirjoitti:

    verovapaiksi. Mallina Kanervan syntymänjuhlat.

    tus kataiselta salailun jälkeen.

    Äänestä

rajoitamme kokoontumisvautta

Äänestä

toteuttaa

Äänestä

päällekkäin ja erilaisia maksuja (eihän maksut ole veroja) niin saadaan kansa todella sairaaksi!

Äänestä
  • after ski,milloin taas

    Äänestä

korkoja täpinöi kata ja perääntyy aleksia kohti.

Äänestä

korkojen kimppuun. saame liian halpaa lainaa,jyrki täpinöi

Äänestä

veroja,ilmoitti

Äänestä

ilmavero? Heinonenhan osti sitä

Äänestä

Avus

Äänestä

Tarjoan 500 e

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mitähän veroja seuraavana kirjoitti:

korotat. Kyllä me mielellämme maksamme fantastist korotuksesi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu