SOMALIT RASISTEJA...

Miten on mahdollista että meitä syytetään rasisteiksi?? Somalit tekevät kunniamurhansa jos teemme tuttavuutta heidän naistensa kanssa.ITSE he raiskaavat meitä suomalaisia!!

Miten voimme integroitua???Utopiaa!
8446
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat
  • Onko ikinä tullut mieleen kuinka IQ mitataan? Voiko saman testin tehdä suomalaiselle ja etiopialaiselle(joka ei ole koulua käynyt)?

    Yliopistojen kanta asiaan on aivan selvä. Kannatta oottaa selvää ennen kuin puhuu.
    Lue kirja Jared Diamond : Tykit, taudit , teräs
    Niin sivistyt, etkä nolaa itseäsi

    Äänestä

Minkä takia puhut nyt kaikista somaleista!!! Ei noin varmana tekisi juuri kukaan!! Et taida todellakaan tuntea yhtäkään somalia henkilökohtaisesti!

Mene opiskelemaan yliopistoon ja lopeta mussutus!
Että hävettää edes lukea tommosta. Taidat olla ihan helvetin tyhmä.
Mutta usein se on niin että jos itsellä menee huonosti on syypää etsittävä jostain.

Äänestä
  • kunpa äitisi tietäisi, mitä n.13v. teinityttönsä kirjoittelee.....
    Palaa palstalle, kunhan ensin aikuistut!

    Äänestä

  • mitä äitisi sanoisi kirjoitti:

    kunpa äitisi tietäisi, mitä n.13v. teinityttönsä kirjoittelee.....
    Palaa palstalle, kunhan ensin aikuistut!

    vastauksia rasisteilta, tietämättömiltä saa. Olen kyllä hieman 13 vuotta vanhempi, huvittavaa ottaa tuo edes esille. Eikö ollut mitään asiaan koskevaa sanottavaa, niin piti keksiä jotain muuta.

    Olisi kiva tehdä IQ testi rasistien kesken, saisi varmasti huomattavasti huonomman keskiarvon ei-rasiteihin verrattuna.(Vaikka olenkin IQ testejä vastaan niin kuin yllä kerron.)

    Äänestä

  • ...yhtä paljon kun he pitävät minusta. Tiesitkö että integrointi ei tule onnistumaan koska Somalit ovat tutkimusten mukaan yksi maailman rasistisimmista kansoista "heimoista"...ei onnistu Ruotsissa ei muualla Euroopassa ei Suomessa.

    Somalit siitä syystä että heidän rikosprosenttinsa on 3x suomalaisen ja raiskauksia tapahtuu paljon myös heidän toimesta.Yli joka kolmas raiskaus on maahanmuuttajan tekemä.

    - miksi en saa tavat somalityttöä ilman että tulee somalin puukosta?-

    Äänestä

  • ...taidat olla nainen koska puolustelet niin vahvasti. Mitä mieltä olet naisen asemasta somalikulttuurisssa? Mahdatko tietää jotain pakkoavioliitoista, kunniamurhista ja alapää-leikkauksista?

    Ja sinä olet liberaali...ovatko Somalit??

    Äänestä

  • ...taidat olla nainen koska puolustelet niin vahvasti. Mitä mieltä olet naisen asemasta somalikulttuurisssa? Mahdatko tietää jotain pakkoavioliitoista, kunniamurhista ja alapää-leikkauksista?

    Ja sinä olet liberaali...ovatko Somalit??

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


nis kirjoitti:

Miten on mahdollista että meitä syytetään rasisteiksi?? Somalit tekevät kunniamurhansa jos teemme tuttavuutta heidän naistensa kanssa.ITSE he raiskaavat meitä suomalaisia!!

Miten voimme integroitua???Utopiaa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu