Mitä olutta juotte näin pääsiäisenä?

masamaijanen...

Mitäs olutta olette maistelleet näin Pääsiäisenä?

Monelta korkkaatte ekan oluen näin vapaa-päivinä?

5

681

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • aikaisin

      Suurena oluen ystävänä korkkasin pullon Karjalaa jo kymmenen korvilla aamulla. Päivän hion venettä ja nautiskelen 5 litran tynnyristä Sandelsia. Illaksi löytyy jääkaapista pari pulloa ulkolaisia oluita nautiskeltavaksi. Yksi niistä oli joku Belgialainen kalja 0.75 litran pullossa. Kolisee varmaan mukavasti, kun voltteja oli 8,5%. Huomenna voi taas loivennella Karjalalla jos siltä tuntuu.

      • perheen pää.

        emännän kanssa jo aamu 8 korkattiin tölkit sängyssä panon jälkeen.
        Nyt ulkoillaan, grillaillaan pihalla ja nautiskellaan Karhu olutta tölkistä.
        Illaksi sitten On jemmassa IV olutta jota saunan ja rakastelun päälle hörpimme:)
        Ihana kun on Pääsiäinen=)


    • Oolofi

      Joo, suihkuolut. Ei saunaolut, kun en harrasta saunomista.

      Tuli juotua ainakin 9 tai 10, en laskenut. Sen jälkeen otin pienet päikkärit ja herättyäni heitin parit särkylääkkeet ääntä kohti ja söin lounaaksi hernesoppaa.

      Niin, ja olut oli Olvia. Koska se oli tarjouksessa yhdessä kaupassa. Kävin ostamassa myös kontillisen tarjouksessa olevaa Koffia.

      Tekis mieli maistaa joskus usklaaolutta, mutta kuulin ettei siinä olekaan suklaata, niin en tiedä maksaako vaivaa(ja rahaa).

    • pääsiäisnjami

      Klo 12 koska uskonto kieltää aiemman korkkaamisen.

    • skååål

      Påååskeööliä tietenkin. Tuossa lounaalla (12.30) tuli huikattua kaksiploa. Seuraavat maistuu saunan jälkeen tuossa myöhemmin iltapäivällä ja ne on raikasta, helppoa janojuomaa eli peruslaageria tietenkin. Kippis ja kulaus!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka oli töllöntyön tekijä?

      Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt
      Pieksämäki
      26
      3949
    2. Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja

      Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.
      Pieksämäki
      44
      2019
    3. Kun kohtaat jotain ainutlaatuista

      ja upeaa, johon rakastut ehkä ensimmäistä kertaa ihan tosissaan. Sitten sähläät kaiken omien epävarmuuksien vuoksi. Eikö
      Ikävä
      42
      1283
    4. Minkälaisessa asunnossa

      haluaisit kaivattusi kanssa asua?
      Ikävä
      77
      1155
    5. Mua ahdistaa

      Tämä juttu. Miksi nainen torjuit minut vaikka kiinnostuksen merkkejä oli? Eihän tämän jutun olisi tarvinut johtaa sen pi
      Ikävä
      36
      1097
    6. Ei tämä enää tervettä oo

      Sydän pamppaillen oon jo tunnin meinannu laittaa sulle viestiä... Sormi tärisee lähetä kuvakkeen kohdalla.
      Ikävä
      25
      1096
    7. Perämoottoreiden huolto melkoisen kallista

      Minulla on tuollainen keskikokoinen perämoottori ja yleistä merkkiä. Kyselin sille keväthuoltoa paikallisista liikkeistä
      Savonlinna
      49
      1007
    8. Tanskademarit: ilman risusavottaa ei rahaa!

      Näin persuna on pakko ihailla noita Tanskan demareita. Tanskalaisessa sosiaalidemokratiassa ei työtön saa rahaa ellei os
      Maailman menoa
      173
      861
    9. Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!

      Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin
      Kaste
      140
      853
    10. Mikä siinä on että sinkku yrittää varattua?

      Siis ihan aina yrittävät muiden puolisoita.
      Sinkut
      56
      833
    Aihe