Mitäs olutta olette maistelleet näin Pääsiäisenä?
Monelta korkkaatte ekan oluen näin vapaa-päivinä?
Mitä olutta juotte näin pääsiäisenä?
5
681
Vastaukset
- aikaisin
Suurena oluen ystävänä korkkasin pullon Karjalaa jo kymmenen korvilla aamulla. Päivän hion venettä ja nautiskelen 5 litran tynnyristä Sandelsia. Illaksi löytyy jääkaapista pari pulloa ulkolaisia oluita nautiskeltavaksi. Yksi niistä oli joku Belgialainen kalja 0.75 litran pullossa. Kolisee varmaan mukavasti, kun voltteja oli 8,5%. Huomenna voi taas loivennella Karjalalla jos siltä tuntuu.
- perheen pää.
emännän kanssa jo aamu 8 korkattiin tölkit sängyssä panon jälkeen.
Nyt ulkoillaan, grillaillaan pihalla ja nautiskellaan Karhu olutta tölkistä.
Illaksi sitten On jemmassa IV olutta jota saunan ja rakastelun päälle hörpimme:)
Ihana kun on Pääsiäinen=)
- Oolofi
Joo, suihkuolut. Ei saunaolut, kun en harrasta saunomista.
Tuli juotua ainakin 9 tai 10, en laskenut. Sen jälkeen otin pienet päikkärit ja herättyäni heitin parit särkylääkkeet ääntä kohti ja söin lounaaksi hernesoppaa.
Niin, ja olut oli Olvia. Koska se oli tarjouksessa yhdessä kaupassa. Kävin ostamassa myös kontillisen tarjouksessa olevaa Koffia.
Tekis mieli maistaa joskus usklaaolutta, mutta kuulin ettei siinä olekaan suklaata, niin en tiedä maksaako vaivaa(ja rahaa). - pääsiäisnjami
Klo 12 koska uskonto kieltää aiemman korkkaamisen.
- skååål
Påååskeööliä tietenkin. Tuossa lounaalla (12.30) tuli huikattua kaksiploa. Seuraavat maistuu saunan jälkeen tuossa myöhemmin iltapäivällä ja ne on raikasta, helppoa janojuomaa eli peruslaageria tietenkin. Kippis ja kulaus!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt263949Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.442019Kun kohtaat jotain ainutlaatuista
ja upeaa, johon rakastut ehkä ensimmäistä kertaa ihan tosissaan. Sitten sähläät kaiken omien epävarmuuksien vuoksi. Eikö421283- 771155
Mua ahdistaa
Tämä juttu. Miksi nainen torjuit minut vaikka kiinnostuksen merkkejä oli? Eihän tämän jutun olisi tarvinut johtaa sen pi361097Ei tämä enää tervettä oo
Sydän pamppaillen oon jo tunnin meinannu laittaa sulle viestiä... Sormi tärisee lähetä kuvakkeen kohdalla.251096Perämoottoreiden huolto melkoisen kallista
Minulla on tuollainen keskikokoinen perämoottori ja yleistä merkkiä. Kyselin sille keväthuoltoa paikallisista liikkeistä491007Tanskademarit: ilman risusavottaa ei rahaa!
Näin persuna on pakko ihailla noita Tanskan demareita. Tanskalaisessa sosiaalidemokratiassa ei työtön saa rahaa ellei os173861Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!
Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin140853- 56833