Onko kyseessä oikea aito halla-aholainen, vai trolli joka yrittää esittää maahanmuuttokriittisyydestä mahdollisimman vastenmielisen kuvan?
Kuka on Pekka Walden?
Hm...
32190
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
niin yrittää? Toiset esittää vihansa ja pelkonsa verhotummin kuin toiset. Toisilla on takanaan "lähi"itäinen työnantaja, toiset ovat liikkeellä omasta hulluudestaan. Yhteistä niin Halla-ahoille kuin Waldeneille on ettei heidän "maahanmuutokriittisyytensä" kestä kriittistä tarkastelua. Mikä on sääli, koska olisi oikeasti tarvetta "maahanmuutokriittiseen" keskusteluun ilman esimerkiksi bunkkeripiereskelijän fanaattista pakkomielteisyyttä ja virheellisiä lähteitä ja niiden(lähteiden) virheellisiä tulkitsemisia.
Ainoat vaihtoehdot näyttävät olevan thorsilainen hysteerinen hyysäyslinja ja halla-aholainen hysteerinen maahanmuuttajavastainen linja, vaikka totuus, järki ja oikeudenmukaisuus löytyisi tietenkin jostain niiden väliltä.
Pidän hänen terävistä kommenteistaan ja siitä kiitos hänelle.Kuka lieneekin...