Vaasalainen

Mää vaan,,,,,,,,,,,,

Kiitoksia Porilaisille mahtavista kiekko hetkistä!!! Ollaan käyty kaikki pelit kattomassa niin Poris ku Vaasaskin. Hienoja hetkiä on ollu!!!!
Tsemppiä ens kauteen! Ettei nähdä taas ens keväänä uudelleen =)

2

327

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vaasalainen

      Tosi jännä karsintasarja ja vaikka Vaasalaisena olisin toivonut "unelman" täyttymistä, saattoi olla ihan hyvä, ettei nousu vielä tapahtunut. Taustajoukkojen pitäisi olla yhtenäisenä joukkona mukana hommassa. Tami on tehnyt lyhyellä tähtäimellä hyvää työtä, mutta hänen tyylinsä ei omasta mielestäni ole pitkällä tähtäimellä kestävä. Sen osoittaa taustaorganisaation rakoilu kauden mittaan. Jos nyt oltaisiin noustu, olisi ensi vuonna oltu melko varmasti karsimassa.
      Toivottavasti Vaasalainen jääkiekko sai tästä piristysruiskeen joka antaa uudet eväät koko toiminnan kehittämiseen. Ja onnea Ässäkannattajille!

      • mä vaan

        Mieluummin kannattaa pelata voitosta mestiksessä kuin vikoista paikoista sm-liigassa...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      344
      7706
    2. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      79
      5256
    3. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      24
      3287
    4. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      208
      3285
    5. Nimikirjaimet

      Kuka kaipaa ketä 🥰
      Ikävä
      80
      2113
    6. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      156
      1962
    7. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      222
      1881
    8. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      167
      1646
    9. Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?

      Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?
      Ikävä
      120
      1578
    10. Mies, ajattelemmekohan toisiamme juuri nyt?

      Olet mielessäni, vanhempi mies
      Ikävä
      94
      1570
    Aihe