Ässät voitti sarjan 4-3,hyvä,että näin kävi.
Vaasalaisilla idiooteilla ei ole ollenkaan käytöstapoja,kananmunia,nuuskarasioita ym heitellään Ässien kannattajien päälle,ja vielä syljetään niskaan.Apinat,pysykää siellä Kuparisaaren pimeissä luolissa vaan ja syökää paskaanne.
Te olette koko jääkiekkokannattajien häpeänpilkku.Olen ollut Ässien kannattaja viime divarikaudesta asti,nähnyt jos jonkinlaisia kannattajia,Te vaasalaiset olette kyllä ämpärin pohjimmaisia.
Hyvä,ettei teitä nähdä enää koskaan liigapaikkakunnilla.
Sportfanit!!!
3
369
Vastaukset
- Liemihäjy
No sehän on juuri sitä rakkautta lajia, ja joukkuetta kohtaan. Sehän kuuluu asiaan pienet tappelut.
Sportin fanit ovat parhaimpia koko suomen.
SUT SAADAAN VIELÄ!- Jepjep**
Onko tuollanen hametouhu sinusta tappelua?
- pojat porilaista
mutta Vaasassa vastustajan fanien päälle sylkeminen, heittely esineille jne. on lajirakkautta. Onneksi muualla Suomessa asia nähdään toisin. Käytös kertoo vain tekijöistään.
Ja mitä tappeluihin tulee, tervetuloa vaan Poriin, täältä saa kyllä vastusta.
Lauantainakin joka tappelun minkä Vaasalaiset aloittivat myös hävisivät.
Ei ole pohjalainen häjy enää entisensä, tuntuu tuo Vaasan veri vapisevan kuin haavan lehti nykyään :-)
Kasvakaapa poijaat vaikka kymmenen vuotta ja yrittäkää sitten uudestaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 881567
Kesän odotuksia hyrynsalmella
Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla121440- 981390
- 691250
- 1161150
- 931114
- 69961
Anne Kukkohovi ei myykkään pikkuhousujaan
Kyseessä oli vain markkinointitempaus. Anne höynäytti hienosti kaikkia ja Onlyfans-tilinsä tilaajamäärä lähti jyrkkään n256958Voi Rakas siellä
Olet ollut mun ajatuksissa taas koko päivän. Olet ihmeellinen kertakaikkiaan ja arvostan sinua niin paljon❤️Minulla ei o18925- 37897