kun hyvä pari putosi ja kankea Mannola saa leskeytensä turvin jatkaa. Kaikkea muuta kuin "nautittavaa"! Tanssi niska jäykkänä jaa naama peruslukemilla -toki ikääkin jo ladyllä on...mutta silti.
Lumoava Mia putosi turhaan...
MANNOLAN SÄÄLIPISTEET!
9
1337
Vastaukset
- mjhy
Pirkko tanssi hyvin, Mia on ollut kankea aina, vaikkakin varmasti on paneutunut ja ollut täysillä mukana. Voihan Wilsson olisi saanut jo tippua, mutta taitaa mennä finaaliin saakka, Miaa huomattavasti huonompi tanssija.
- anni
Kyllähän se on toisinpäin, Miia osaa tanssia, Mannola vain juosta kipittää partnerin vieressä!Ei vanha kissa enää temppuja opi!
- Pirkko osaa
anni kirjoitti:
Kyllähän se on toisinpäin, Miia osaa tanssia, Mannola vain juosta kipittää partnerin vieressä!Ei vanha kissa enää temppuja opi!
ja oppii vaan lisää. On sen verran vuosien varrella harrastanut liikuntaa ja pitänyt itsensä kadehdittavan notkeana.
Katsoin ( ja tallensin )osia aamupäivän iskelmäparaati elokuvaa - 50v takaa. Siinä oli monia sen ajan nousevia tähtiä, mm Pirkko Mannola ja Lasse Liemola. Pirkko on edelleen miltei 50v takaisissa mitoissa. Ei voi kuin ihailla. Monia muita oli ja laulajilla niin kirkkaat äänet, joita ei nykyään kuule missään Idols-kilpailuissa.
Ikä ei muutenkaan ole este minkään uuden asian oppimiselle jos on halu ja taidot saatu geeneissä. Esim minun mieskumppani on todellinen kankikaikkonen, eikä oppisi edes Wilsonin lailla tanssin kiemuroita. Nykyään 80v oppii netin käytön - tv.s oli yli 90v tanskalainen nainen joka otti netin ja alkoi käyttää sitä. Opetuksen kautta. Moni 80v väitellyt jopa tohtoriksi jne..Ikä ei ole este. Kyynisyys on pahasta ja kateus, jotka joillain valtaa alaa kun vanhenee...
Se taito tulee luontaisesti jos tulee. Sama kuin matikkapäätä on tai ei ole. Ei kaikki opi soittamaan mitään instrumenttia ja jotkut soittavat korvakuulolta. Taidot tulevat pitkälti geeneissä ja ovat hienoja "lahjoja" jotka vaan paranevat kun harjoittelee. - Heiskutti
Kisassa pitää nähtävästi olla joku 'lemmikki'tänäkin vuonna ,viimeksihän oli 'kanki' tällä kertaa 'Voihan Wilson',ikävää vaan niiden kannalta jotka ovat tanssitaidossa parempia.
- sa muut
Ens viikol taas itkee iltsaris kuink saa suruuns lohtua tassimal.
ja tyhmät äänestää..... - ihmetyttää
Ja sitä paitsi, miksi kaikkien muiden kohdalla tuomarit katsovat tanssista sitä teknistä puolta esim. meneekö ne askeleet nyt niinkuin pitää ja ovat vielä tiukkanakin sen suhteen, mutta Mannolan kohdalla ei niistä puhuta mitään, katsotaan sitä tanssia vain kokonaisuutena..Jotenki tuntuu että sitä ei saa edes moittia. Ei se valssi ollut sen kummempi kuin niillä muillakaan, mutta saipahan hyvät säälipisteet ja varmaan se pidetään kilpailussa loppuun saakka, vaikka väkisin.
- näin se menee
Valtion laskuun äänestävät pitävät Wilsonen parketilla finaaliin asti ja Wilson hyppii sahapukkia edelleen. Toisen finaaliparin harrastelijana on Satu.
- on työnantajat
näin se menee kirjoitti:
Valtion laskuun äänestävät pitävät Wilsonen parketilla finaaliin asti ja Wilson hyppii sahapukkia edelleen. Toisen finaaliparin harrastelijana on Satu.
maksavat äänestyspuhelut näille hupi tanssijoille.
Mielestäni ohjelman alussa, joskus silloin neljän vuoden takana, puhuttiin kilpailijan kehityksen olevan tärkeintä, siksi valitaan heitä jotka eivät osaa tanssia mennessään/ohjelman alussa..
Tuon periaatteen mukaa Mato oli ainoa kriteerin täyttävä, Pirkko toinen. Mielestäni Pirkko on kehittynyt hyvin tanssijana.
- anikkari
eipä paljon huvita katsoa koko ohjelmaa tumarit ovat niin puolueellisia viime sunnuntaina mannola sai parhaat pisteet vaikka tanssi oli tosi jäykkää tosi hyvin tanssinut pari sai vain 3ja 4 pisteitä kyllä on tosi paska homma
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 841612
Nainen, huomasitko kun muutin sinua?
Niin lyhyessä ajassa niin paljon. Mutta jotain muuttui minussakin. :/88878- 8842
IS Viikonloppu 12.-13.7.2025
Viikonlopun ratoksi Skyttä ja Kärkkäinen ovat taiteilleet 3.0 arvoisen ristisanatehtävän ratkottavaksi. Kenenkään ratko56829- 53822
Tämä kesä ei ollut vielä meidän
Olisihan se ihana viettää kesäiltoja kanssasi ulkona. Ei kai ollut vielä oikea aika. Ehkä kohtaamme vielä sattumalta jos58773Poliisi losautti puukkohemmon hengiltä
Mitäs läks, heilumaan puukon kanssa eikä totellut käskytystä. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011361763.html189749Mitä jos vaan tapaisit sen jota mietit
Jos se yksi henkilö on sinun mielessäsi niin entäs jos vaan menisit tapaamaan sitä, heti, samantien, miettimättä mitään.80705Teet tämän niin
Helpoksi, mutta silti niin vaikeaksi. Vihaan omaa saamattomuuttani, vaikka kaikki olisi saatavilla. 🩷🌸41700Sofiaa ei kelpuutettu Martinan kaveriporukkaan
Ibizalla lomailee Martinan kanssa ihan muut naiset.172680