Terve Poromiehet=)

Täytyy tiistaina raksilassa antaa säälivoitto Kärpille.

Jyväskylässä sitten painetaan karvalakki syvään kärppä päähän ja pistetään oulun pojat poroja palastelemaan kesälomille=)

Tehän pelaatte siellä Oulussa kuin mummot=)

Tamminen sanoisi,
POROMIEHET HÄVETKÄÄ!!!!!!!!!!!!!
2227
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tamminen on sen verran älykäs mies että tietää ettei Oulussa mitään perkeleen poroja edes ole, eikä se ole lappia...samalla ajattelutavalla helsinki kuuluu ruotsille ja turku virolle perkele

Äänestä
  • Liikkukaa ny vähän sieltä korson räggäri marketeilta sun muilta lähiöiltä ni tajuutte!Jumitte vielä sinne betonibunkkereihin loppu iäks!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


masamaijanennnn kirjoitti:

Täytyy tiistaina raksilassa antaa säälivoitto Kärpille.

Jyväskylässä sitten painetaan karvalakki syvään kärppä päähän ja pistetään oulun pojat poroja palastelemaan kesälomille=)

Tehän pelaatte siellä Oulussa kuin mummot=)

Tamminen sanoisi,
POROMIEHET HÄVETKÄÄ!!!!!!!!!!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu