Kunhan laskeskelin :)
Työnä oli siis asentaa 100 000 kg nanotermiittiä kaksoistorneihin ja WTC7 rakennukseen.
Oletetaan että tavaraa voidaan käsitellä kymmenen kilon erissä. Otetaan töihin kymmenen spesialistia. Oletetaan että keskimäärin kymmenen kiloa nanotermiitti "paketteja" asennetaan keskimäärin kahdessa tunnissa.
((100000kg/10kg)*2h)/10 henkeä = 2000h
hmm.
Sehän tekisi 250 kahdeksan tunnin työpäivää.
Entä jos arvio olikin 10 000kg nanotermiittiä?
Operaatio kestää 25 päivää kymmeneltä spesialistilta. HUOM. kahdeksan tunnin normi työpäivää :D
Työnä oli siis asentaa 100 000 kg nanotermiittiä kaksoistorneihin ja WTC7 rakennukseen.
Oletetaan että tavaraa voidaan käsitellä kymmenen kilon erissä. Otetaan töihin kymmenen spesialistia. Oletetaan että keskimäärin kymmenen kiloa nanotermiitti "paketteja" asennetaan keskimäärin kahdessa tunnissa.
((100000kg/10kg)*2h)/10 henkeä = 2000h
hmm.
Sehän tekisi 250 kahdeksan tunnin työpäivää.
Entä jos arvio olikin 10 000kg nanotermiittiä?
Operaatio kestää 25 päivää kymmeneltä spesialistilta. HUOM. kahdeksan tunnin normi työpäivää :D
Vastaukset 13
Vanhimmat
siitä huolimatta, että homma kuulostaa hurjalta, bottom line on, että tuosta WTC-pölystä on hyvällä otannalla nyt kiistatta löytynyt nanotermiittiä. Se nyt on fakta. Ihan sama, vaikka vaikuttaisi kuinka vaikealta asialta saada sitä tavaraa sinne rakennuksiin. SITÄ OLI SIELLÄ, aivan järjettömästi, ja siitä on nyt tieteellistä näyttöä. Ihme juttu on lähinnä se, miten se on sinne saatu, ja miten noiden rakennusten alaspurku valmisteltiin. Kertonee siitä, että takana todella isot tahot, joilla valtaa ja rahaa motiivit. Hmm. Kun seuraa minne raha ja valta asian tiimoilta menee (kuka hyötyy...), voi löytää todennäköisimpiä syyllisiä...
Sinälläänhän tuossa ei ole mitään uutta tietoa, kuten tuo tanskalainen proffakin sanoi. On ollut päivänselvää jo olemassa olevan näytön perusteella (kts. esim. tässä threadissa mainittu loistava 9/11 Mysteries-dokumentti), että WTC 1, 2, ja 7 tulivat alas räjähteillä.
Aika viraton laskelma. Mitä muuta voi retardeilta odottaa. Hohhoijaa
Johan siellä porukka käytti varmaan ihan toimistopaperiakin tuon verran päivässä. Plus kaikki muu paska. Ei mikään ongelma järjestää räjähteet paikalle ja asentaa ne kenenkään huomaamatta. Ameriikassa kaikki on isoa, myös huijaukset.
tarkoitin tuolla
Kirjoittanut: pisteen panemisella 13.4.2009 klo 00.36
lähinnä sitä että jos ketju venyy liian pitkäksi niin kukaan ei jaksa lukea sitä.
Mutta nämä viimeiset viestit oli ihan hyviä. Ainoastaan ne vain tukevat sitä termiitti teoriaa.
Ehkä olen jäänyt kehityksestä jälkeen räjähdepurku hommeleista, mutta ennen vanhaan pienemmänkin talon panostamiseen kului aikaa useita päiviä. Nyt he väittävät talojen panostuksen tapahtuneen yhden viikon lopun aikana ja hyvin pienellä materiaalilla. Ajatelkaa kuinka monta metriä jopa sytytyslankaa oltaisiin tarvittu moiseen kontrolloituun rajaähdepurku hommaan puhumattakaan itse räjähteistä. Taas jos ne oltaisiin tuotu taloihin sisään ajan kanssa vuosien saatossa, niin kyllä joku olisi huomannut jotain hämärää.
Uskokaa vaan molempiin virallisiin tarinoihin ja teorioihin - kaappareihin ja kerosiiniin ja nyt termiittiin.
Todellinen juttu pysyy salassa niin kauan kun meillä on idiootteja, jotka uskovat kaikkeen paskaan, mitä media heille syöttää.
Onko itsenäistä ajattelua enää edes olemassa. Kaikki menee niin, koska Jore sanoi niin tai kun Jesse sanoi niin tai kun Bush sanoi niin tai kun Lenin sanoi niin.
Ettekö te saatanat osaa ajatella enää omilla aivoilanne. Kusetus on maailman helpoin laji ja sitä harjoittaa eliitin persettä nuoleva pressi ja media, jonka tosin omistaa juuri tuo eliitti ja näköjään joka puolella maailmaa. Niin Kiinassa kuin Venäjälläkin. Sieltäkään on turha enää udella totuutta. Pravda ist kaputt.
Jos susta kaikki täällä on fuulaa, niin perusta vaikka joku oma sivusto, jossa pääset esittämään tuon niin oivasti muita paremmin tietävän näkemyksesi!
Niin on tehneet muutkin, ja ne, keiden argumentit (tai argumentin tapaiset) näyttää ihmisistä parhaimmilta, niin ne eniten saa osakseen kiinnostusta ja kannatusta.
Tuo sinun näkemyksesi jää nyt kuule vielä vähän epäselväksi, että mikä se oikein on. Tällä haavaa se on aika marginaalia ja epämääräistä huttua. Että koeta vähän tarkentaa, niin voidaan oppia sun ylivertaisesta näkemyksestä täällä S24-asiantuntijapalstalla ainakin, jos et ihan muualle näin alkuun ylety.
jos virallinen tarina kaappareista on lapsellisen naurettava ollakseen totta, niin miksi sitten tämä termiitti tarina olisi sitten se totuus joka kumoaa virallisen tarinan ottamatta huomioon, että voisi olla kolmaskin vaihtoehto.
Kohta termiitti teoriaa syötetään meille virallisena totuutena niinkuin siinä ei olisi mitään ristiriitaisuuksia niinkuin ei ollut kaappari tarinassakaam emmemkuin joku alkoi oikein ajatella sitä.
niin tulee virheitä. Edellisessä tuli sana emmemkuin. Mitä tai mikä on emmemkuin. Emmemkuin joku alkaa ajatella asiaa on emmemkuin. Nieletkö eliitin nyt syöttämän tarinan purematta. Termiitti purku homma. Ajattele emmemkuin nielet sen purematta.
Eikö teillä mielisairailla retardeilla todellakaan ole mitään muuta elämää kuin hörhöillä tuota täysin idioottimaista huuhaatanne loputtomasti? Hohhoijaa.
NISTin selostuksessa tapahtuneesta (eli VIRALLISESSA selonteossa 9/11:n tapahtumista) ne eivät omien sanojensa mukaan edes pohtineet räjähteiden käytön mahdollisuutta WTC 1, 2, ja 7-rakennuksissa. Eli nano-termiitti räjähteenä ei mitenkään kuulu viralliseen tarinaan.
...hörhöillä ole muuta tekemistä kuin vahdata, mitä "hullut salaliittoteoreetikot" kirjoittelee jossain palstalla? :)
Siis tuohan on ihan perustietoa, kannattaa lukea vähän enemmän taustoja ennenkuin alkaa heittää jotain tuollaista useaan kertaan. Viralliseen raporttiin 9/11:sta ei kuulu räjähteet mitenkään! Eli nämä räjähteittenkäyttöteoriat ovat kaikki virallisen tarinan vastaisia - myös tämä nano-termiitti sellainen.
Miten voisikaan olla mahdollista saada termiittejä hirmusuojattuihin taloihin? Bushit piti huolta turvallisuudesta ja mm. CIA, Secret Service ja puollustusministeriö asui siellä? MAHROTONTA!
10 000 kg nanotermiittiä
10 kg asennetaan kahdessa tunnissa
12 tunnin työvuoroja
20 henkeä
((10000kg/10kg)*2h) = 2000h
2000h / 12h = 166,666 työvuoroa
166,666 / 20 = 8,333 vuorokautta
Heheh. Voi olla päin mäntyä, kello on jo liikaa. Nyt nukkumaan.
Miten nopeesti sitten sellainen hirmu työtehtäisin?