Ohjelma on sovittu

jo etukäteen

Naurettavaa prelleilyä koko ohjelma jolta on usko loppunut. Ei voi kuin todeta että me Suomalaiset olemme tyhmiä kun suostumme TV ohjelmissa huijaukseen. Toiset jopa maksavat siinä hyvässä uskossa että äänestyksillä on todenperäisyys. Tuloksilla ei ole mitään tekemistä todellisuuden kanssa ja nyt tähän yhtyivät jo tuomaritkin. Olisivat nyt edes yrittäneet peitellä sovittuja ääniä mutta ei.
Kuka vielä uskoo koko ohjelmaan, minä en ainakaan ja jää seuraavat ohjelmat katsomatta. Suomi on menossa kovaa vauhtia amerikan malliin TV ohjelmissa....säälittävää ja ukomatonta.

Toinen asia on vielä että maksamme kovaa TVlupamaksua ja sitten meille tyrkytetään tämmöistä sontaa...

2

509

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • käsikirjoituksen omaisesti

      No ei suomen tartte mennä amerikan malliin kun on jo vahvat suomettumisen perinteet ihan kotimaisesti. Jos TV-propakandasta ja politiikasta puhutaan niin suomi on edelläkävijä maa sillä saralla.
      Mutta joo, tämä viihdeohjelma Tanssii Tähtien kanssa vaikuttaa käsikirjoitetulta. Se ettei puhelinääniä kerrota julkisuuteen muistuttaa ikävällä tavalla siitä miten samanlainen epädemokraattinen asennevamma suomalaisessa politiikassa vallitsee. Ts.Työmuurahaisille ei tarvitse perustella mitä ja miksi kuningatar tekee.

    • soittelee

      Vielä jotkut idiootit soittelee ja äänestää, ei voi kuin nauraa. HAH HAH!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään

      Kaikkosen erityis­avustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po
      Maailman menoa
      165
      6617
    2. Halaisin sua mies

      Jos voisin 💗
      Ikävä
      32
      2372
    3. Onkohan meillä kummallakin joku pakkomielle toisiimme

      Vähän luulen että on..
      Ikävä
      187
      2129
    4. Mitä tämä on

      Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut
      Tunteet
      10
      1403
    5. Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?

      gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.
      Maailman menoa
      114
      1375
    6. Olen valmis

      Kohtaamaan sinut tänä kesänä, jos sellainen sattuma osuu kohdalleni.
      Ikävä
      73
      1097
    7. Hyvää yötä kaivatulleni

      En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä
      Tunteet
      24
      1057
    8. Nyt on konstit vähänä.

      Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,
      Kiuruvesi
      29
      1019
    9. Tilinpäätösvaltuusto 27.5

      Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty
      Pyhäjärvi
      44
      961
    10. Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.

      Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke
      Helsinki
      11
      904
    Aihe