minulle munankuoret.
Mitä jäi pääsiäisestä käteen
unelma
5242
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
ei jäänyt mitään.
kirjavia munankääreitä, muovisia yllätyslelun kuoria ja niitä pieniä ylläreitä...:O/
kulunut kuuta muutama risun karahka enään jäljellä, kyllä juma mä ens pääsiäiseksi hommaan bensa käyttösen turboluudan, siihen varatankinzzzzzzzzz ehdinpä sitten kaikki munat tervata terveisin tosibaha noita
selvitä vastaus?
http://www.mtv3.fi/helmi/hyvinvointi/artikkeli.shtml/847544?uusimmat_hyvinvointi
Tepastelin tänään kukkakauppaan kera kotoisan köörin ja tuttu kukkakauppias yllätti harvinaisen positiivisesti ;) :D
Sain ihan hillittömän puskan pajunkissoja täysin ilmaiseksi.. Pakko oli täällä päässä vinoilla, että niin saatana kun naisen täytyy tehdä kaikki aina itse x/ Nyt on ainakin pajunvitsaa, on pehmeätä mallia, on pumpulisia kissavarsia ja on lyhyttä ja kovemman sorttista, on taipuisaa ja pätäkämpääkin ;-) :D :D Että kelpaa mun valita millä illalla pöllyyttää petivehkeitä ;))))))
*Nunnapäistyy*
Eikä tästä niin munatonta pääsiäistä tullutkaan, vaikka ensin alkuun kultamunaa niin kovasti epähuomiossa haudoin turhan kosteassa, jotta siitä tuli tipu mikä lensi pois. Perinnemuna jäi, mistä ei kyllä mitään yllätyksiä irronnut, vaikka kuinka imeskeli. Ei tullut valkosuklaata ei 8) Mutta parhaani yritin, uskoa sopii kuinka posket lommolla yritin imutella, mutta kun eiii... Saakutti samanlainen lohmo koko vekotin kuin se papinperkelekin, joka ei tajua mistään tuon taivaallista ;)))))) :D :D Kai se on jo niin munkkiintunut ja pölyyntynyt koko äijä, ettei sillä mitään enää tee :/ Hallelujaa vaan mulle x( Suklaamunia sain sentäs eestä ja takaa, ahdoin oikein kunnolla niin pienempää kuin isompaakin mallia kurkusta alas. Sentäs sen tajuaa nunnakin, ettei sinne alapäähän ihan kaikkea parane tunkea, jottei se sotkeennu liikaa ;))))) Jotain pyhääkin *viaton* :D
Tämän pääsiäisen opetus oli se, että muna kannattaa keittää ensin tarpeeksi kovaksi, jotta se kestää käyttöä eikä heti kovassa paineessa mätäne. Tai turpoa liian pörheäksi muuttumalla tipuksi.
Kun muuten tulee oikeasti suuri suru housuihin. Tai siis niiden alle. Sisälle siis 8)
:D :D :D
Nih että nyt on hyvä palata työrintamalle :D