Mutta täytyy muistaa, ettei Nato korjaa entisiä vääryyksiä, eikä ole uhka Venäjälle, Nato on puolustusliitto ja sellaisena pysyy, sen myös Venäjä tietää. Myös Suomen ja Venäjän suhteiden positiiviselle kehitykselle ei pidä Nato-Suomen taholta asettaa mitään esteitä. Venäjä näyttää kuitenkin jostakin syystä tulevan parhaiten toimeen natomaiden kanssa.
Suomi tarvitsee Naton antamaa turvaa.
Ivan'
2133
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Natomaat ovat suuresti kunnioitettuja ja Natomaihin halutaan turvaan. Rikollinen vainolainen on polvillaan Naton edessä. Maailman rauha on niin tärkeä.
Nato jäsenyys on tässä tavoitteessa tärkeä. Rikollisen vainolaisen nöyryyttämisellä, ei saavuteta muuta, kun vaarannetaan Naton jäsenyytemme. Turvallisuuspolitiikka on taitolaji, uhoajat takariviin, MARS!