Pääsiäisen kunniaksi minun on vannoutuneena suklaan palvojana ja herkkusuuna kysyttävä teiltä, että mikä on lempi suklaanne?
Itselläni:
Suklaa: Amedein valmistama tumma suklaa.
Konvehdit/tryffelit: Guylianin "simpukka suklaat"
GALLUPPI
14
341
Vastaukset
- tuonpuoleinen (ei kirj.)
tumma suklaa vähintään 70 % suklaa on lemppari,
olenhan sitä myös itse tekemässä tehtaassa..
saamme syödä siellä niin paljon kuin jaksetaan..- bluetitan
Aaah...unelmaduuni, tosin saattaisi paino nousta ikävästi.
- Milian***
...mie olisin ko ryhävalas hetkessä, jos sellaiseen työhön lähtisin :D ...olen nääs Suklaan Super-himuri!
..mutta niin tylsää kuin onkin, niin minun lempparit on ehdottomasti ihan vaan fazerin sininen tai pandan tummasuklaa. Pahoissa himoissa menee melkein kyllä mikä vaan, myönnetään..
lienee belgialaista. Minulla on kolme tytärtä, jotka asuvat Belgiassa ja he tuovat mukanaan aina jotain simpukkanamia tuliaisiksi tietysti hienon belgialaisen oluen lisäksi.
Minun makuuni ovat liian makeita, mutta minä vannon roistomaisesti Maraboun pähkinäsuklaaseen.- bluetitan
Aaah...belgialainen olut...
Oletko maistanut belgialaisia "luostarioluita", hivelee suuta ja pitää aina ottaa toisellekin jalalle. - tuonpuoleinen (ei kirj.)
bluetitan kirjoitti:
Aaah...belgialainen olut...
Oletko maistanut belgialaisia "luostarioluita", hivelee suuta ja pitää aina ottaa toisellekin jalalle.olut ja tumma suklaa, paino on silti pysynyt normaaleissa kuoseissa, kiitos kuntourheilun..
Tummat oluet etenkin irish - ihan ok.
- Rattiveivari
Guylianin simpukat on käsittämätöntä herkkua ...
- swind
väliä, kaikki menee ja paljon.
No, jos jotain pitäisi mainita, niin hasselpähkinäsuklaa ehkä.
Konvehdeista ehkäpä minttu täytteiset.
Suurin ongelma suklaassa on kuluttaa se pois, mutta on se vaan hyvää. tummasta suklaasta. Maitosuklaa on aivan
liian makeaa, varsinkin belgialaiset.- Kössönöm
Varsinkin se tumma suklaa. Joskus harvoin kun suklaata ostan, niin ostan sitä.
..minttusuklaa, joko syötynä tai juotuna. Olen salmiakkifani enemmän...nam..myös syötynä tai juotuna.
- ...
Myönnän auliisti pitäväni eniten Fazerin sinisestä, vaikka se ei varmaan olekaan trendikästä. Ihan täydellistä suklaata en ole vielä löytänyt, mutta keskieurooppalaiset joita olen maistellut eivät ole oikein olleet makuuni, kun taas yleensä tummissa suklaissa kaakaon määrä menee överiksi, ja kitkeryys alkaa paistaa läpi. Toisaalta kaikki sinisestä vaaleammat ovat liian lällyjä. Fazer saisi tehdä sellaista n. 40% kaakaosuklaata.
- Kössönöm
että suklaan saanti voi vaikeutua. Joku sienitauti tai mikä se oli, kun nyt vaivaa viljelmiä.
On suosikki joka ilta tulee popsittua kaksi levyä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku604866Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt362209Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti581969- 1981938
Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj1711589Sari Multala teki "riikkapurrat"
Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.2961515Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm2061280- 881209
- 2071182
- 651154