EU-vaaleissa suomalaisten eu-kannatus tulee ensi kerran esille. Ps-Kd vaaliliitto saa äänivyöryn.
Kepu kärsii rökäletappion, samoin vasemmistopuolueet.
Väyrynen, Seppänen, Virrankoski ovat poissa eivätkä ole huijaamassa äänestäjiä eu-intoilijapuolueiden äänestäjiksi.
Mahtavaa!
Kepu kärsii rökäletappion, samoin vasemmistopuolueet.
Väyrynen, Seppänen, Virrankoski ovat poissa eivätkä ole huijaamassa äänestäjiä eu-intoilijapuolueiden äänestäjiksi.
Mahtavaa!
Vastaukset 5
Vanhimmat
mutta näinköhän se näkyy porukan äänestyskäyttäytymisessä, taaskaan.
"Kansanäänestyksen" tulos on sellainen, että missä tahansa nykyään puhuukin EU:sta, puolustajia ei löydy juuri lainkaan. Tämä ei tarkuita, etteikö puoluetasolla EU:ta kannatettaisi puolueiden kautta. Mutta kun ennen oli jos jonkinlaista EU-vouhottajaa, nyt ei juuri kita kehuihin aukea.
mukana, jonka kanta EU:hun on selvimmin kielteinen: Erotaan EU:sta ja hyvä niin!!!
Itsenäisyyspuolue on mukana, jotta saisi asiaansa esille, mutta käykö taas kerran niin, ettei Suomen vallankaapparit anna tilaa vieläkään avoimelle keskustelulle.
Vanhanen oikein haastoi kansalaisjärjestöjä keskusteluun antaessaan selonteon hallituksen EU-politiikasta. Mutta eihän sitä MATTI synny, jos mediaan ei päästetä kaikkia sinne halukkaita.
Älkää nyt hyvät ihmiset puhuko tuollaisia kun nyt on kiire lähteä urakalla lapiomaan EU:lle RAHAA.
Nyt on mökinäijäkin tarpeellinen kun rahaa kerätään. EU:lle tarpeeksi rahaa, niin kaikki hoituu!
Täältä lomake paperille:
http://www.juhamakiketela.info/index.php?sivu=halla-aho
Nimiä listaan vaan ja postiin Tampereelle.
Tarkemmat tiedot ed. linkistä.
Tohtori Jussi Halla-aho omalla valitsijayhdistyksellään EU-parlamenttiin.
Aikaa on muutama päivä toimia.