Oletteko huomanneet?

Kärpät#50

Onko kukaan huomannut mitä Kärppien pelitavalle finaaleissa on tapahtunut verrattuna Jokerit-sarjaan? Minä pahoin pelkään, että se totaalisesti tippui kyydistä tuossa Blues-sarjan (tuntui) koko ajan nousevassa tempossa. Huikeaa viihdettä, huikea sarja, mutta varsinkin näin jälkikäteen ajateltuna kyllä niissä peleissä oli paljon enemmän vauhtia ja vaarallisia tilanteita kuin mitään tolkkua.

Ihan rehellisesti sanottuna, ei tämä Kärpät, joka finaaleissa on hätää kärsimässä, pelaa samalla tavalla kuin se Kärpät joka puolivälierissä kyykytti Jokereita.

3

328

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • se nyt

      huomattu että teatteria siellä vedetään.Jypille luvattu mestaruus tietyistä vastapalveluksista rahamaailmalle.

      • Rehellinen fani

        Nyt oli kyllä säälittävin selittely, johon on täällä sorruttu. Mikähähän siinä on, ettemme voi myöntää JYPin vain olevan parempi. Tuollaiset säälittävät "palvelus rahamaailmalle" salaliittoteoriat saattavat meidät todelliset Kärppä-fanit noloon valoon. Lopeta nyt oikeasti jo.


      • Hiukkavaara
        Rehellinen fani kirjoitti:

        Nyt oli kyllä säälittävin selittely, johon on täällä sorruttu. Mikähähän siinä on, ettemme voi myöntää JYPin vain olevan parempi. Tuollaiset säälittävät "palvelus rahamaailmalle" salaliittoteoriat saattavat meidät todelliset Kärppä-fanit noloon valoon. Lopeta nyt oikeasti jo.

        Olen ..... Lopeta jo....nolottaa


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.

      Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke
      Helsinki
      33
      2306
    2. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      123
      1946
    3. Olen valmis

      Kohtaamaan sinut tänä kesänä, jos sellainen sattuma osuu kohdalleni.
      Ikävä
      77
      1601
    4. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      160
      1232
    5. Mitä harrastuksia kaivatullasi on?

      Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?
      Ikävä
      67
      1217
    6. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      48
      1053
    7. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      61
      1046
    8. Tiedän että käyt täällä

      Eräälle naiselle älä huoli en kerro kellekkään
      Ikävä
      66
      1028
    9. Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?

      Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t
      Thaimaa
      30
      930
    10. Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi

      Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂
      Ikävä
      62
      927
    Aihe