Kirkko

Mikä kirkko on Suomessa lähinnä Adventtikirkkoa?
389
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Veikkaan Suomen Sapatti Eklesiakirkkoa.

Äänestä

Ikuisuudenkin pituudessa vain 1000 vudoen ero heillä. "Jumalan puutarhassa" eivät tahdo asustaa
taivaassa, vaan ikuisesti luulevat elävänsä Maan
päällä.

Ehkä heidän vastenmielisyytensä taivasta kohtaan
johtuu siitä ,että siellä ei naida. Ei ole meistä
tai naista vaan ollaan kuin Miikael. Maassa naidaan ja lisäännytään.

Matt. 22:30
Sillä ylösnousemuksessa ei naida eikä
mennä miehelle; vaan he ovat niinkuin enkelit taivaassa.

Taivas ei oel made in taiwan eikä taivaas olla
kuin thaimaas.

Äänestä
  • eri linjoilla jehovien kanssa. Raamatun mukaan Jumalan lasten ikuinen koti on uusi maa. Lue Raamatusta äläkä pelleile.

    adv

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


temppelipelimanni kirjoitti:

Mikä kirkko on Suomessa lähinnä Adventtikirkkoa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu