Oletko havainnut evoluutiobiologien piirin hengelliseksi kodiksesi? Koetko saavuttavasi evoluutioteorian avulla korkeimmat mahdolliset hengelliset oivalluksesi? Koetko evoluutioteorian tuoneen valon elämääsi tai kirkastaneen jotain olennaista? Koetko sisäistäneesi jonkin perimmäisen totuuden, jota et ilman Darwinin teoriaa olisi koskaan löytänyt?
Todennäköisin vastauksesi kaikkiin: et. Mikset siis lakkaisi uskomasta valheeseen? Ja mitkä ne todisteet evoluutioteorialle siis ovat? Fossiilit? Saatanan jätöksiä!
Todennäköisin vastauksesi kaikkiin: et. Mikset siis lakkaisi uskomasta valheeseen? Ja mitkä ne todisteet evoluutioteorialle siis ovat? Fossiilit? Saatanan jätöksiä!
Vastaukset 8
Vanhimmat
Hemmo, joka aivan oikeasti ja aidosti uskoo fossiilien olevan Raamatun Saatanan huijauksen tuloksia, taitaa olla kaiken maallisen avun tavoittamattomissa...
Lainaus: "Oletko havainnut evoluutiobiologien piirin hengelliseksi kodiksesi"
En.
Lainaus: "Koetko saavuttavasi evoluutioteorian avulla korkeimmat mahdolliset hengelliset oivalluksesi?"
En.
Lainaus: "Koetko evoluutioteorian tuoneen valon elämääsi tai kirkastaneen jotain olennaista?"
En.
Lainaus: "Koetko sisäistäneesi jonkin perimmäisen totuuden, jota et ilman Darwinin teoriaa olisi koskaan löytänyt?"
Lainaus: "Todennäköisin vastauksesi kaikkiin: et"
Kyllä.
Lainaus: "Mikset siis lakkaisi uskomasta valheeseen?"
Koska kyseessä ei ole valhe, vaan ihan todistettu totuus jota eivät edes teologit enää yritä valheeksi väittää. Nyt on jo muotia yrittää todistaa että evoluutio on jumalan aikaansaannosta, joten tulet noin 15v myöhässä.
Lainaus: "? Ja mitkä ne todisteet evoluutioteorialle siis ovat? Fossiilit? Saatanan jätöksiä! "
Fossiileja sentään on löydetty, kun taas saatana on vain satuhahmo jolla pelotellaan lapsia.
Ja nyt voitkin suksia vittuun täältä trollailemasta.
on vain totuus, ei sen enempää.
Se ei muuten olisi sinullekaan ongelma, mutta kun se ei sovi sinun satuusi jumalasta, siksi sinun on kiellettävä totuus.
Alan jo pikkuhiljaa ymmärtämään uskovaisten tavan valita itselleen mieluinen totuus.
Sehän on vain puhdasta pelkoa. He tietävät, että totuus rikkoo heidän illuusionsa, joten he kieltävät sen.
Ei kuule haittaa, elä vaan valheessas.
Saatanan Jätökset ateistisia pyhänjäännöksiä silloin nuo dinosaurukset kun eivät tainneet uskonnon turmeliasuutta kokea.
"Oletko havainnut evoluutiobiologien piirin hengelliseksi kodiksesi?"
En, evoluutiobiologiassa ei ole mitään "hengellistä".
"Koetko saavuttavasi evoluutioteorian avulla korkeimmat mahdolliset hengelliset oivalluksesi?"
Evoluutiobiologiassa ei edelleenkään ole mitään "hengellistä".
"Koetko evoluutioteorian tuoneen valon elämääsi tai kirkastaneen jotain olennaista?"
Joo, sen avulla on mahdollista ymmärtää sekä luonnon nykyistä, mennyttä että mahdollisia tulevia tiloja.
"Koetko sisäistäneesi jonkin perimmäisen totuuden, jota et ilman Darwinin teoriaa olisi koskaan löytänyt?"
Luonnonvalinnan periaatteen ymmärtäminen on biologian alalla niitä perustavanlaatuisimpia totuuksia, mutta ilman Darwinia sen teorian olisi kehittänyt joku muu, esimerkiksi Wallace.
"Mikset siis lakkaisi uskomasta valheeseen?"
Niinhän minä teinkin. Nykyisin olen ateisti.
"Ja mitkä ne todisteet evoluutioteorialle siis ovat?"
Sopii katsella alkuunsa tuolta:
http://www.talkorigins.org/faqs/comdesc/
"Fossiilit?"
Katso nyt vaan kiltisti tuolta antamaltani sivustolta, jooko?
saatananne luurankoja? Mitäs se jumala sitten sontii?
"Mikset siis lakkaisi uskomasta valheeseen?"
Koska se ei ole valhetta. Se ei ole mikään hengellinen uskonto eli evoluutiousko, jollaiseksi sinä sen ilmeisesti ymmärrät. Turha sinun on omista harhaluuloistasi muita syyttää.
Evoluutio on vain itsestäänselvyys. Koko luontohan sen todistaa, sopeutumisautomatiikka toimii aika hitaasti, mutta jos tehdään vaikka pakko-evoluutiota, niinkuin koiraroduilla ihmispaska on tehnyt, saadaan tuloksia hyvinkin nopeasti.
Tärkeämpi asia on ollut ihmetellä miksi itseään luomakunnan kruununa ja älykkäänä pitävän ihmisen pitää uskoa satuihin taivaista, enkeleistä sun muusta roskasta.
Perussyyhän on tietenkin kuolemanpelko, mutta että niin moni uskoo moiseen, vieläpä jotkut aika älykkään tuntuisetkin - sitä ihmettelen.
Jumala ei luonut ihmistä, vaan ihminen jumalat