Ottakaahan ihmiset kantaa, että Pirkkalaan saataisi kunnon Uimahalli! :)
Uimahalli Pirkkalaan!
20
1283
Vastaukset
- Make
Kunnon halli vaan :)
- liian kallis ylläpitää
Tampereella, Nokialla ja 1.5. lähtien myös Kangasalla on riittävästi altaita. Lempääläänkin tulee kunhan Ideaparkin allas valmistuu.
Verorahoille on parempaakin käyttöä.- vaikka
Jos ei muuten. Puolet rahoista tampereelta.
- on ihan Tampereessa kiinni
ei tarvitse mitään liotus altaita. Paunulla pääsee halvalla Tampereelle liottamaan.
- Vähäjärvi
.. on sopiva liotusallas
- MTL-81
Pirkkalaan todellakin olisi syytä saada uimahalli!! Sille olisi paljon käyttöä, niin vanhuksille kuin nuorille ja kaikille siltä väliltä.. Kannatan ajatusta ja olen itsekkin paljon asiaa pohtinut, on vaa nii älyttömän kallis hanke yksityiselle et ei millää pysty itse ainakaan lähtee.. Kiinnostus olisi kyllä kova.
- Kiiruusti !!!
Virkaniemi olisi hyvä paikka uimahallille ja virkistyspuisto kaikkine eksotiikkoineen saunat talvella avantouinti kesällä aurinko uimatanta ,
Toteutus vielä ennen kun pirkkala liitetään tampereeseen. - Hopi hopi!
Kiiruusti !!! kirjoitti:
Virkaniemi olisi hyvä paikka uimahallille ja virkistyspuisto kaikkine eksotiikkoineen saunat talvella avantouinti kesällä aurinko uimatanta ,
Toteutus vielä ennen kun pirkkala liitetään tampereeseen.Tuossa viimeisessä lauseessa oli järkeä yhtä paljon kuin siinä hokemassa että kannattaa tehdä lumityöt äkkiä ennen kuin lumet sulaa pois. . .
- Hupi hopi
Hopi hopi! kirjoitti:
Tuossa viimeisessä lauseessa oli järkeä yhtä paljon kuin siinä hokemassa että kannattaa tehdä lumityöt äkkiä ennen kuin lumet sulaa pois. . .
Niin saammehan sitten uimahallin tampereelta mutta etäisyys sinne halliin pysyy samana.
- Pormestariehdokas
Tota noin, mietippäs nyt hieman, aloittaja. Ensinnäkin, mistä kuntamme saisi rahat moiseen? Taitaa olla tarpeeksi huono tilanne ilmankin. No, voihan sellaisen vaikka rakentaakkin, jos aiot kustantaa sen itse. Ja toiseksi, se ei olisi kannattavaa, kävijöitä ei nimittäin ehkä olisi tarpeeksi. Koska se edes maksaisi itsensä takaisi?
Hetken mietittyäni tulin siihen tulokseen, että joko alottaja on trollaaja, tai sitten kyseiesellä henkilöllä ei ole kaikki eskimot iglussa.- solvausko?
Varmaankin tiedät, että eräs valtuutettu esittää uimahallia rakennettavaksi Pirkkalaan.
Koskeeko esittämäsi lausunto "ei ole kaikki eskimot iglussa" myös häntä?
Ehkäpä ennen pormestariehdokkaaksi ryhtymistä kannattaisi kirjoitustaitoa hieman kehittää. Sanat mietippäs, rakentaakkin, alottaja menivät vähän väärin. - Moni vois topata
solvausko? kirjoitti:
Varmaankin tiedät, että eräs valtuutettu esittää uimahallia rakennettavaksi Pirkkalaan.
Koskeeko esittämäsi lausunto "ei ole kaikki eskimot iglussa" myös häntä?
Ehkäpä ennen pormestariehdokkaaksi ryhtymistä kannattaisi kirjoitustaitoa hieman kehittää. Sanat mietippäs, rakentaakkin, alottaja menivät vähän väärin.Ei muuta kun uimahalli siihen "pohjanmaan" sisääntuloväylän lähelle rajasalmen sillan läheisyyteen ja sen voi yhditää kesäaikana pyhäjärveen uimarantamahdollisuuksineen!
Onhan siinä Välkin kunnalle neuvottelemat vapaat kunnanomistamat alueet joutokäynnillä?
Tämähän olisi koko komia kuva kunnasta!
- Pirkkalassa asuva
Ei taida montaa vastaavankokoista kuntaa Suomesta löytyä, jossa ei ole uimahallia.
- Yks nokinäätä
Tottakai te tarvitsette uimahallin! Onhan siellä veronmaksajia eikä tarvitse sitten tulla enää täyttämään meidän uimahallia!
- Pormestarix!
Routamaa vois sovittaa muiden tuella sen uimahallin esim, siihen kunnanomistamille sasin martin entisille maille kehätien risteyksen tuntumaan?
- Uiko
Sopishan se siihen uuden kunnantalon komplexiin "koplaten"?
- Idea bark?
Uiko kirjoitti:
Sopishan se siihen uuden kunnantalon komplexiin "koplaten"?
Lempäälästä esimerkkiä noudattaen?
- salibandynpelaaja
Kunnon salibandyhallikin olisi kiva! Liikuntatalon parketti on aivan hirveä pelaajalle, olisi hienoa saada jäähallin viereriselle pellolle iso uimahalii, ja toisessa päässä 2 isoa salibandykenttää, se toisi pirkkalaan lisää väkeä ja mainetta! Pirkkalassakin kun on niiiiiiiin monta joiukkuetta salibandynparissa.
- Näin se on
Formularatakin olisi mukava ja sitten mäkihyppyhalli, eipä olisi ihan joka paikkakunnalla.
- MISSÄ MENNÄÄN ?
Tämähän oli joidenkin valtuustoehdokkaiden vaaliteema. Sen koommin asiasta en ole kuullut puhuttavan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1282257Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3451830- 401517
Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii301325Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em941173Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua281170- 541143
Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul327887Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles104820Annan meille mahdollisuuden
Olen avoimin mielin ja katson miten asiat etenevät. Mutta tällä kertaa sun on tehtävä eka siirto.Sen jälkeen olen täysil53732