SIITOIN vs. MÄENPÄÄ

Kumpi on/oli kovempi naistenmies?
Kumpi on/oli kovempi ottamaan viinaa?
9419
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

kovia mainituilla saroilla. Mäenpää jatkaa edelleen ja nuoria naisia kaatuu.

Äänestä

Vaan Mäenpää ompi kovempi antirasisti. Sen kertoo jo allekirjoittamansa rasismin vastainen asiakirja Turun valtuustossa.

Siitoi oli sentään fasisti,rasisti ja sadisti. Hiukan toista kuin Mäenpään antirasistiset asiakirjat.

Äänestä
  • Nyt vielä sen että Siitoi halusi nähdä Suomemme jälleen kokonaisena. Mäenpää ei liene koskaan ollut vaatimassa Venäjän poistumista alueiltamme, ainakaan julkisesti?

    Äänestä

  • tuohon... kirjoitti:

    Nyt vielä sen että Siitoi halusi nähdä Suomemme jälleen kokonaisena. Mäenpää ei liene koskaan ollut vaatimassa Venäjän poistumista alueiltamme, ainakaan julkisesti?

    Eli Siitoimel bisnekset skulas, yksityisetsiväl ei taida skulata kuin ulosotot??

    Äänestä

Mäenpää on isänmaallinen tätä nykyä? pystyykö joku kertomaan?? Meneekö herra vallan vanhoilla meriiteillä isänmaalliseen lokeroon?

Äänestä

Pekka oli jota 70-luvulla jotain, mitä lievemmässä muodossa enenemmässä määrin on uskallettu sanoa (ilman hakaristeja) vasta 2000-luvulla.

Pekka kirjoitti 14 kirjaa.

Pekalla oli useita liikeyrityksiä, mitkä myös menestyivät.

Pekka piti laitonta yksityisarmeijaa.

Pekka oli niin kovan puolueen johtaja, että se kiellettiin laillakin se puolue.

Pekalla oli vähintään 800 naiskaatoa. Plus vaimot.

Siitoimen huumorintaju on legendaarinen.

Siitoin oli armoton vittuilija ja ymmärsi roolinsa ja siihen liittyvät vahvuudet.

Siitoin oli todella rohkea henkilö, edelläkävijä.

Siitoin ärsytti myös uskonnollisesti.

Siitoimen jälkeen ei ole ollut ketään vastaavaan, ja edelleenkin Pekka on se mittatikku johon verrataan kun uusnatseista ja fasisteista maassamme puhutaan, tms. asioista.

Kyllä Siitoimen meriitti painaa aika paljon enemmän kuin Mäenpään.

Äänestä
  • Mäenpää on ylivoimainen, koska on kuitenkin fiksu - Siitoin oli vaan tavallinen mylvijä.

    P.S. Äläkä poistele näitä kommentteja!!!

    Äänestä

  • VäinöK. kirjoitti:

    Mäenpää on ylivoimainen, koska on kuitenkin fiksu - Siitoin oli vaan tavallinen mylvijä.

    P.S. Äläkä poistele näitä kommentteja!!!

    Ei ole Mäenpäästä samalle tasolle. Koskaan.

    Äänestä

  • VäinöK. kirjoitti:

    Mäenpää on ylivoimainen, koska on kuitenkin fiksu - Siitoin oli vaan tavallinen mylvijä.

    P.S. Äläkä poistele näitä kommentteja!!!

    panomiehiä molemmat, Pekka ja Ola. Toista kuin homppelirunkut Kuisma, Alander Ronnie Hautala ja Lehto. Turun homppeliposteljoonista puhumattakaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kansamme johtajat kirjoitti:

Kumpi on/oli kovempi naistenmies?
Kumpi on/oli kovempi ottamaan viinaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu