Piety tänään

Pisti aika pahasti puolueita, myös ipua.
Ipu on kuulemma yhden asian höyrypäiden puolue, jotka näkevät joka yö untakin "vapaasta Suomesta".
Huh ja huh
3179
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Pietu on huomenna TV 1:ssä aamu-tv:ssä haastateltavana. Saa Pesonen taas kyytiä mikäli Pekan tunnen.

Äänestä

Tietäisipä mistä minä nään joka yö unta.. ei Pietulle sellaisia kerrota.

Hyvä näin, saa Ipu mainosta. Yhden asian liikekö? On maapallojakin vain yksi..

Katsokoon jokainen Ipun sivuilta, onko siellä yksi vai monta asiaa ja tehköön vasta sen jälkeen johtopäätöksiä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


P-K:n radiossa kirjoitti:

Pisti aika pahasti puolueita, myös ipua.
Ipu on kuulemma yhden asian höyrypäiden puolue, jotka näkevät joka yö untakin "vapaasta Suomesta".
Huh ja huh

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu