Pitihän se arvata että Hjallis-pallis tekee sen taas kerran - STE:n uutisten mukaan Immonen ja Tuokkola ovat tehneet Jokereiden kanssa 3-vuoden sopimuksen. Julkistetaan Jokereiden uuden joukkueen tiedotustilaisuudessa heti vapun jälkeen!!!
Haistakoon pitkän peen koko Jalli!!!
Tuokkola&Immonen
5
585
Vastaukset 5
- antikärppä
Immonen ilmoitti suorassa tv-lähetyksessä jatkavansa ensi kaudella jypissä.
- Lätkäfriikkiiiii
No tottakai mies mestaruushuumassa niin sanoo, eihän siitä ole kahta kysymystäkään. Kaipa mies nyt haluaa rauhassa nauttia mestaruudesta ja siitä huumasta. Ei kai hänkään niin hölmö ole että sitä tunnelmaa pilaa spekuloimalla jo suorassa lähetyksessä ensi kautta.
Mutta Helsinkiin tosiaan miesten tie vie - valitettavasti... - välillä on
Lätkäfriikkiiiii kirjoitti:
No tottakai mies mestaruushuumassa niin sanoo, eihän siitä ole kahta kysymystäkään. Kaipa mies nyt haluaa rauhassa nauttia mestaruudesta ja siitä huumasta. Ei kai hänkään niin hölmö ole että sitä tunnelmaa pilaa spekuloimalla jo suorassa lähetyksessä ensi kautta.
Mutta Helsinkiin tosiaan miesten tie vie - valitettavasti...ihan helvetin paljon muutakin kuin raha
kunpa tietäisit - nyt sä
välillä on kirjoitti:
ihan helvetin paljon muutakin kuin raha
kunpa tietäisitpuhut siitä Immosen ja Uimalakin hellästä ja kiihkeästä suhteesta. Niiden väliin ei mahdu edes rautakankea, kun vauhtiin pääsevät!
- ....
nyt sä kirjoitti:
puhut siitä Immosen ja Uimalakin hellästä ja kiihkeästä suhteesta. Niiden väliin ei mahdu edes rautakankea, kun vauhtiin pääsevät!
Eli eiks se meinaa, et ne voi siirtyä Jokereihin vaan jos Hjallis lyö ison nipun seteleitä Seppäselle? Tuokkasta en tiiä, mut Immonen tuskin nyt lähtee JYP:stä, ainakaa Jokereihin. Ehkä NHL:ään, jos nyt jonnekkin...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 53907
Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan64657- 55650
Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan
Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli46589Olen luovuttanut
Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik33563En välitä sinusta yhtään
Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.32528Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"
Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk5513- 75457
- 37446
- 33435