Pitihän se arvata että Hjallis-pallis tekee sen taas kerran - STE:n uutisten mukaan Immonen ja Tuokkola ovat tehneet Jokereiden kanssa 3-vuoden sopimuksen. Julkistetaan Jokereiden uuden joukkueen tiedotustilaisuudessa heti vapun jälkeen!!!
Haistakoon pitkän peen koko Jalli!!!
Tuokkola&Immonen
5
569
Vastaukset
- antikärppä
Immonen ilmoitti suorassa tv-lähetyksessä jatkavansa ensi kaudella jypissä.
- Lätkäfriikkiiiii
No tottakai mies mestaruushuumassa niin sanoo, eihän siitä ole kahta kysymystäkään. Kaipa mies nyt haluaa rauhassa nauttia mestaruudesta ja siitä huumasta. Ei kai hänkään niin hölmö ole että sitä tunnelmaa pilaa spekuloimalla jo suorassa lähetyksessä ensi kautta.
Mutta Helsinkiin tosiaan miesten tie vie - valitettavasti... - välillä on
Lätkäfriikkiiiii kirjoitti:
No tottakai mies mestaruushuumassa niin sanoo, eihän siitä ole kahta kysymystäkään. Kaipa mies nyt haluaa rauhassa nauttia mestaruudesta ja siitä huumasta. Ei kai hänkään niin hölmö ole että sitä tunnelmaa pilaa spekuloimalla jo suorassa lähetyksessä ensi kautta.
Mutta Helsinkiin tosiaan miesten tie vie - valitettavasti...ihan helvetin paljon muutakin kuin raha
kunpa tietäisit - nyt sä
välillä on kirjoitti:
ihan helvetin paljon muutakin kuin raha
kunpa tietäisitpuhut siitä Immosen ja Uimalakin hellästä ja kiihkeästä suhteesta. Niiden väliin ei mahdu edes rautakankea, kun vauhtiin pääsevät!
- ....
nyt sä kirjoitti:
puhut siitä Immosen ja Uimalakin hellästä ja kiihkeästä suhteesta. Niiden väliin ei mahdu edes rautakankea, kun vauhtiin pääsevät!
Eli eiks se meinaa, et ne voi siirtyä Jokereihin vaan jos Hjallis lyö ison nipun seteleitä Seppäselle? Tuokkasta en tiiä, mut Immonen tuskin nyt lähtee JYP:stä, ainakaa Jokereihin. Ehkä NHL:ään, jos nyt jonnekkin...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien1863117- 542558
- 2422324
Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes2572056Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk92042Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I71791Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva381776Työvoimatoimisto
Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve571713Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.671570Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä841560