kökköä sataa

vähän joka ketjussa. Mutta keksiikö kukaan mitään hyvää sanottavaa Hyvinkäästä?
12733
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

viimeaikoina,mutta äänestämällä ne on sinne valittu.Lenkkeily ja ulkoilumaastoja eivät onneksi ole päässeet tuhoamaan,vaikka tuo Sveitsin puistoalue on mennyt ryteikköiseksi ehkä viherpipertäjien ansiosta.

Äänestä
  • kuin muutkaan mammonan perässä tallaajat. Samalla tavalla nauttivat päättämisen ihanuudesta kuin muutkin.

    Äänestä

  • sen vihreämpiä ole kirjoitti:

    kuin muutkaan mammonan perässä tallaajat. Samalla tavalla nauttivat päättämisen ihanuudesta kuin muutkin.

    ovat kovia,aina Balia ja Kiotoa myöten.

    Äänestä

  • Lentämään kirjoitti:

    ovat kovia,aina Balia ja Kiotoa myöten.

    Hyvinkäällä? Ei kai nyt sentään, odotellaan vielä vähän.

    Äänestä

  • kaikki hyvä kirjoitti:

    Hyvinkäällä? Ei kai nyt sentään, odotellaan vielä vähän.

    jotain hyvää???

    Äänestä

onhan täällä maauimala,laavu,kalliokukkula,kirjavatolppa,ja Paavola

Äänestä
  • Hyvinkäällä kehuttavaa on joku laavu ja ulkoilureitti, ja kuitenkin kysyttiin mitä hyvää kaupungissa on. Käytännössä siellä ei löydy tämänkään gallupin mukaan mitään hyvää ulkoilureittiä lukuunottamatta.
    Valittamista sitten sitäkin enemmän kun teidän palstaa lukee. Itseasiassa kun lukee eri kaupunkien palstoja, ylivoimaisesti kurjin on teidän palsta. Hyvää ei tosiaan löydy, sen ennemmän noita sossun kyselyitä ja muita kurjuuksia.
    Muuttakaa hyvät ihmiset vaikka Riihimäkeen tai Kormuun sieltä.

    Äänestä

  • täyspaska kaupunki kirjoitti:

    Hyvinkäällä kehuttavaa on joku laavu ja ulkoilureitti, ja kuitenkin kysyttiin mitä hyvää kaupungissa on. Käytännössä siellä ei löydy tämänkään gallupin mukaan mitään hyvää ulkoilureittiä lukuunottamatta.
    Valittamista sitten sitäkin enemmän kun teidän palstaa lukee. Itseasiassa kun lukee eri kaupunkien palstoja, ylivoimaisesti kurjin on teidän palsta. Hyvää ei tosiaan löydy, sen ennemmän noita sossun kyselyitä ja muita kurjuuksia.
    Muuttakaa hyvät ihmiset vaikka Riihimäkeen tai Kormuun sieltä.

    Hiirimäen ilmassa Ekokemin kaasuja, sen huomaa kun lukee Hiirimäen palstaa tai joskus erehtyy kaupunkiin - ruma kuin Riihimäki!

    Äänestä

tsekattuna vähän joka paikassa ympäri Suomen sama meininki.Epäkohtia tuodaan esille tälläkin tavoin ja se meille kaikille suotakoon.Olemmehan demokratiassa.

Äänestä

mitään hyvää hyvinkäästä. Paitsi että kesähän tulee kohta.

Äänestä

erittäin älykkäitä ihmisiä. Yksikään näissä keskusteluissa ei ole valittanut, että hänelle olisi annettu järjen lahjaa vähemmän kuin jollekin toiselle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kaupungin päälle kirjoitti:

vähän joka ketjussa. Mutta keksiikö kukaan mitään hyvää sanottavaa Hyvinkäästä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu