Kiitoksia vaan molemmille finaaleista tiukkaaa vääntöä Jyp oli nyt parempi ok. Junno tunnusti tämän myös ja koko Kärppä joukkue ei siinä mitään. Näyttää tuolla Jypin sivuilla myös olevan rehtejä faneja yhdessäkin harmiteltiin sitä yhtä maalia. Ei kannata harmitella sattuuhan näitä peleissä. Jyskässä alkoi nyt varmasti kova kiekko huuma ja ensi kaudella ilman muuta mestari suosikki no 1. Kiitos vielä hyvästä kaudesta kaikille hyvä nousu ja tuloksena hopea tästä on taas hyvä jatkaa.
Kiitos Kärpille ja Jypille
2
350
Vastaukset
- Pokikkrkk
Kiitos Tapsa aidosta kommentista, jota harvemmin näkyy näillä sivuilla.
- Työn puolesta mukana oleva
Kuulun työni puolesta tähän JYP leiriin välillesti.
Reilumpaa kiekkokansaa ei löydy mistään muualta kuin Oulusta, olen ollut katsomossa teidän fanien kanssa ja kenelläkään ei ollut poikkipuolista sanaa minulle, vaikka tiesivät minun olevan "JYPIN mies".
Johtonne kanssa olen ollut keskusteluissa useammam vuoden aikana, hekin ovat todellisia herrasmiehiä ilman minkaanlaista kateuden merkkiä.
Olin tässä neljännessä finaalissa paikalla ja todella mieltä ylentävää oli Kärppäläisten suhtautuminen Kullan tappioon, ei yhtään poikkipuolista sanaa keltään.
Matille tsemppiä olihan tulos paljon parempi kuin Kerhon kanssa saavutettu.
En ole mikään kiekon asiantuntija mutta, kerroin HIFK fanille kaksivuotta sitten Jypin olevan mestari -09, aavistin asian niinsanotun vanhan kaartin paluun myötä.
Jos pelaajien vaihtuvuus on liian suuri niin turha on odotella hyviä tuloksia joukkueelta.
HPK oli viimevuodelta hyvä esimerkki ei ollut Matin syytä pudotus ja Kärpillä samaa ongelmaa tällä kaudella.
Voinhan olla täysin väärässä mutta enhän ole mikään asiantuntija vaan olen täysin amatööri näissä kiekkohommissa vaikka satoja liigapelejä olen seurannut sekä satoja alempien sarjojen pelejä. Parhaana kautena yli satapeliä seuranneena, joten jonkunlaista tuntumaa löytyy kuitenkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 914193
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.2241678- 761420
Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401120Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.3301062Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd1051050- 491019
Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en136959Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os86939- 98919