Leikkasin pensasaidan (joku hernepensas, olisko siperianhernepensas?) 20cm korkuiseksi, koska aita oli jo huonossa kunnossa. Rungot näyttäisivät olevan kaikki lahoja keskeltä runkoa (lahoa n.50% rungosta. Alkaakohan aita enää kasvamaan noista "kannoista"? Olisko pitäny leikata ihan maata myöten?
hernepensasaita
laho pensas
2
445
Vastaukset
- alempaa
tosin voi olla lahosieni, mutta haitanneeko tuo kun ei se päälle näy ja puska kasvaa kuitenkin. Vanhoissa puskissa taudit on vain hyväksyttävä.
- laho pensas2
Pitäiskö vielä lyhentää kantoja jos uudet vesat kerran alkaa jostain alempaa? Ei jäis rumat tapit niin näkyville...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen
KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.3633782Kuka on mystinen heppamies?
Nyt tänne vinkkejä siitä kuka on Martinan seurassa viihtyvä hevosmiljonääri. On tullut jo muutamia nimiä esiin keskustel1091403- 941257
Jäätävä epävarmuus
Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko651044Yksi iso yllätys luvassa The Summit Suomi -finaalijaksossa - Tiesitkö nämä Summit-loppukolmikosta?
The Summit Suomi on tarjoillut yllättäviä pudotuksia ja melkoisen määrän pelkkää kisaajien vaelluksen kuvaamista Norjass13861Perjantaita!
Miltä kaivattusi tuoksuu? Tuli mieleen kun täällä usein mainitaan pahasta hajusta. 🤔58857- 38850
Ei tullut konkurssia, tuli 3 karhua
Olipas hyvä uutinen. Näin sitä vaan tunnetaan. Persut eivät onnistuneet tuhoamaan.. tätäkään60839Voi että! Sergey Hilman paljastaa Race Across the World -kuvauksista: "Tämä oli se paras jekku"
Tykätään! Aikamoinen pari tämä Sergey Hilman ja Sini Sabotage - herättävät varmasti vahvoja tunteita suuntaan sun toise11827- 65821