Palomiehet haluavat kovempia otteita (Malmö)
Taas ovat kivet sinkoilleet pitkin ja poikin tietyissä osissa Malmötä eilen.
Miehistöpäällikkö Ulf Walhlstrom Jägersron pelastusasemalta kertoo Ruotsin radiolle: "Voimme henkisesti erittäin huonosti ja olemme hyvin lähellä kirjautua sairaslomalle kollektiivisesti".
Wahlströmin mukaan pehmeän linjan lähestyminen on nyt katsottu loppuun.
- Vuoropuheluista ei ole enää mitään hyötyä. Voimme keskustella niiden kanssa yhtenä hetkenä ja kaikki toimii hyvin, mutta sillä sekunnilla kun käännämme selkämme, paloletkumme viilletään puhki.
Wahlströmin mielestä palomiehet ovat tehneet sen mitä tehtävissä on:
- Nyt pallo on poliitikoilla ja virkamiehillä. Kovemmat otteet on pakko ottaa käyttöön, mutta mitään ei vaikuta tapahtuvan.
http://sydsvenskan.se/malmo/article426761/Brandman-nara-sjukskriva-sig.html
Palomiehet ovat saaneet tarpeekseen
Malmössa
5355
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
ihme niitä Ruotsalaisia nykyään vaivaa, kun pitää mellakoida ja riehua. Mikä on Åkelle ja Liselottelle tullut...
ympärille ja antaa heidän polttaa kotinsa kyllä talvi korjaa sadon.
Joka paikassa missä niitä esiintyy niin ne rakentavat oman yhteiskunnan toisen valtion sisään ja käyttävät verovaroja ja rupeavat terrorisoimaan alkuasukkaita.
palomiehet on RASISTEJA!!!!!!
kumman tumma henkilö, ainakin tuo kaljupää. http://74.125.79.132/translate_c?hl=fi&sl=sv&u=http://www.kvp.se/nyheter/1.1536652/dom-for-mordet-pa-daniel-nordstrom&prev=/search?q=Brandmän nära sjukskriva sig&hl=fi&client=firefox-a&rls=org.mozilla:fi:official&hs=cNm&usg=ALkJrhgriKgMEWsaxVv2Z77SbjpupFRFQQ