En ole psykologi taikka psykiatrikaan ammatiltani, mutta en pidä tuota Thorsin ja eräiden muiden naispoliitikoiden avointa mamutusmokutus-linjaa tervejärkisten puuhana, vaikka siinä kuin sanotaan tekevän humanitääristä työtä. Pakolaisethan eivät lopu, vaikka kuinka vastaanotetaan, mutta rauhan maiden olot kurjistuvat kaikella tavalla myös.
Eikä minusta ole tervejärkistä enää tuo rasismihöpötys, mistä poliitikot jaksavat peloissaan ja kaikessa "suvaitsevaisuudessaan" mainostaa ja josta jaksavat varoitella kantaväestöä yksipuolisesti, vaikka syylliset löytyvät useimmiten tulijoista, jotka kenties ovat näin kauas juosseet omia rikoksiaankin pakoon. Katsokoot vain poliitikot mitä muualla on tapahtunut tiettyjen vaelluksesta. Se ei olisi suuri vaiva.
Kyseessä on niin valtava lasku suomalaisille ihmisille ja kun otetaan huomioon, että oma kansa ei saa enää niitä palveluita kunnolla, joihin pohjoismaissa totuttiin kuten vanhusten, nuorten ongelmiin, eri laitosten homevaurioihin, jotka aikaansaavat lisää astmasairauksia lapsissa jne. jne...
Eli ei ole rahaa omalle kansalle, mutta sitten sitä revitään kuitenkin sellaisille maahantunkeutujille jotka ties minkälaisine syin ja paperein tulivat sellaisista kulttuureista, jotka suurina massoina tulevat aiheuttamaan levottomuuksia täällä. Esimerkkejä voi nähdä, jos maailmaa seuraa.
Nyt pitäisi äkkiä lyödä rajoille sellaiset tulpat, ettei yksikään tule tänne enää elätettäväksi, koska uskon kyllä Rajamäen sanaan, että paniikki on jo päällä näiden kanssa.
Tästä asiasta tulisi antaa myös viesti kansainvälisiin lähetyksiin hyvin näkyviin. Myös presidentin ja ministeriöiden pitäisi avata suunsa aiheesta. Presidentti on unohtanut täysin oman kansansa muussa kuin uudenvuoden taikka joulupuheissaan, mutta siinäpä se. Muutoin kyllä keskitytään ties mihin afrikan maihin jne. Oma kansa ei näköjään ole tärkeää, koska se ei tuo näkyvyyttä maailmalle?
En pidä tervejärkisenä Thorsin linjaa
Folio Mulder
19891
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
SSIIIIIISSTIIIIIIIIAAAAAARRRRGGGHHHHHHHH!!!!
Mielenterveyshoitoonkaan ei oikein näytä kaikki pääsevän, vaan avopotilaina hillutaan missä sattuu.
vaan tajuu olevansa sairas ?
osoittamassa keskellä päivää mieltä,kuin toiset on töissä ei niistä ainakaan ole työvoimaa tälle maalle.
Thors olis jo kauan sitten viety pyöreään huoneeseen ettei pääse nurkkaan kuselle.
Tuskin nuin suuria laskuja kukaan yksin olisi saanut toimittaa kansansa maksettavaksi nuin vain. Niin ja lopputulokset ovat edessä vasta meidän kaikkien nähtävillä.
En hyväksy maahanmuuttajiin kohdistuvaa minkäänlaista väkivaltaa, mutta olisi kenties tarpeellista lavastaa muutamia hätkähdyttäviä maahanmuuttajiin kohdistuvia rikoksia Ruandan kansanmurhan tyyliin. Jos suomi saisi kyllin pelottavan maineen, niin suomalaiset ja ne maahanmuuttajat jotka meillä jo on voisivat elää rauhassa.
joukolla tehdyt saksiraiskaukset;)
Seuraavat mamujen nuoleskelijaryhmät "hyötyvät": 1) femakot, pillut leikataan ja turpaan tulee 2) kristityt, islman valtaa alaa 3) vasemmistolaiset, lisää etujen jakajia, eli edut heikentyy 4) oikeistolaiset, saavat halpoja siivoajia..
sekä käsi lippaan. http://www.youtube.com/watch?v=0B74ngZDpHY
Eikä välttämättä ihan vinossa ole. Vramaan sosiaaliala työllistää maamme työttömät. Ei muuta kuin kaikki hyysäreiksi opiskelemaan :)
unohtuo eräs oleelinen hyötyjäryhmä: 5) veronmaksajat, saavat maksaa pirusti lisää veroja ja palkaksi saavat rikoksia, raiskauksia ja loisimista;)
Soinihan käyttää meistä tuollaisia nimityksiä. Emmehän me tiedä asioista mietään. Olemme poliitikoille Halla-ahoa ja joitain muutamia lukuunottamatta joitain äärijoukkoja, vaikka kuulumme kansan syviin riveihin. Tämän tiedämme, mutta eikö ole hassua, että poliitikot eivät sitä tiedä.
laki, ja sen laiton soveltaminen jo kuukausia ennen lain hyväksymistä, on kumulatiivinen. Sen pahimmat ja seuraukset tulevat olemaan n.20-30v kuluttua. Kyllä vaikeuksia tulee ennen sitäkin, mutta silloin "kamelin selkäranka katkeaa".
Kun tavallinen suomalainen saa perheenlisäystä, niin se on aina voittoa suomen yhteiskunnalle, mutta kun tätä nykyistä mamupolitiikkaa katsoo, niin se on niin että takkiin tulee ja pahasti.
lainkaan - aina vaan vähemmän jaettavaa!
Ahvenanmaalle tulisi perustaa kotiuttamis leirejä joissa koulutettaisiin tulijoista ahkeria työntekijöitä plant aaseillemme .
Koko Suomen alueelta teiden vierustat siliäksi puista, sillä näin vähentäisimme hirvi -ja peurakolareita esim. sekä sähkölinjojen katkeamisia. Tällaiseen työhön sekä omia että muita työttöminä olevia. Mamut marjaan- kampanja lähettäisi afrikan poijaat sun muut etelän kaukaa tulleet erämaille ämpärit kädessä vastineeksi sosiaaliturvalleen ja marjaa pitää olla kohtuullinen määrä satoon katsoen. Siinpähän oppisivat suomen luonnosta samalla jotain. Sopeuttaminen on tehtävä väkisillä, sillä varaa ei ole katsella sopeutumattomia vuosien ajan. Omat nuoret koulutettaisiin ja työllistettäisiin järkevästi eri aloille tarpeen mukaan ja työllistettäisiin ennen juuri maahan tunkeutuneita.
tarvitaan 20.000.000 uutta kättä VARSINKIN tuottavaa työtä mistä saadaan sitä OIKEETA rahaa millä voidaan sitten alkaa maksaa näitä ziljardivelkoja afrikan tähden rahalla on turha yrittää maksaa velkoja.