jonkun se on tehtävä

Siis menkää ny vittu joku suorittamaan massamurha inttiin niin päästään vähitellen tästä paskajärjestelmästä eroon!
7454
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Näin on! Olikohan Kauhajoen ammuskelijalla mielessä lakkauttaa ravintolakoulut tästä maasta? Vittu mikä ajatusten Aurajoki.

Äänestä
  • taidat olla tyhmempi kuin aikaisemmin kuvittelin. Eihän sinulla logiikka pelaa ollenkaan. Ei kukaan halua armeijaa lakkauttaa vaan asevelvollisuuden. Ne ovat eri asioita, mutta sinä et sitä kykene ymmärtämään, koska aivosi eivät pysty käsittelemään näin monimutkaisia asioita. Pysyisit vittu siellä homopalstalla saatanan ääliö.

    Äänestä

  • "Näin on! Olikohan Kauhajoen ammuskelijalla mielessä lakkauttaa ravintolakoulut tästä maasta? Vittu mikä ajatusten Aurajoki. " Kyllä huomaa, ettei armeijaa voi kanattaa, jos lanttu leikkaa. Sinulla ei leikkaa, ja kannatat armeijaa. Armeijaa ei ollut niikki lopettamassa, vaan vittu sen pakollisuutta!!!!! Vittu eihän kauhajoen koulukaan ollut pakollinen!!! SAATANAN IDIOOTTTI!!!

    Äänestä

Meillä täällä Suomessa on niin paljon miehiä ja myös naisiakin(varsinkin jossain pohjisemmassa) joiden koko identiteetti rakentuu armeijan tai armeijallisten kysymysten ympärille, että ei tällaista instituutiota tuosta noin vain voi yks kaks positaa tai lakkauttaa jo siksikään kun siitä tulisi niin vakavia seuraamuksia tällaisen väen mielenterveyteen.

Äänestä
  • että armeija ja asevelvollisuusjärjestelmä ovat täysin eri asioita. Kaikki on päin persettä, kun kaikki on niin vitun tyhmiä, että eivät tajua mistään mitään.

    Äänestä

  • I_L_L_I kirjoitti:

    että armeija ja asevelvollisuusjärjestelmä ovat täysin eri asioita. Kaikki on päin persettä, kun kaikki on niin vitun tyhmiä, että eivät tajua mistään mitään.

    Nyt riitti. Siviilipalveluksen käyneet ovat tuhat kertaa parempia ajamaan tämän maan etuja kuin armeijan muka kouluttamat neurootikot. Ajatelkaa vähän!

    Äänestä

  • I_L_L_I kirjoitti:

    että armeija ja asevelvollisuusjärjestelmä ovat täysin eri asioita. Kaikki on päin persettä, kun kaikki on niin vitun tyhmiä, että eivät tajua mistään mitään.

    minulla oli juuri se tarkoitus tuossa kun tästä armeijainstituutiostamme puhuin. En tarkoittanut tällä puolustusvoimiamme tai Suomen armeijaa. Tällä armeijainstituutiolla tarkoitan juuri sitä heijastumaa mikä lähinnä tämän kaikille pakollisen yleisen asevelvollisuutemme kautta tulee kulttuuriimme ja n.s. siviilielämäämme. Siis meillähän ei nykysapluunalla mentäessä edes ole mtään varsinaista siviilielämää, sillä me tämän pakollisen yleisen asevelvollisuutemme myötä elämme käytännössä jonkinlaisessa omintakeisessa kansanmilitarismissa. Mutta tämä on tietenkin lähinnä sellainen kysymys että kuka mistäkin tykkää. Monet meistä suomalaisista varmasti pitävät hyvinkin tästä nykyisestä meiningistä ja armeijallisten juttujen dominovasta läsnäolosta kaikkialla n.s. siviilissämmekin.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


nikk6 kirjoitti:

Siis menkää ny vittu joku suorittamaan massamurha inttiin niin päästään vähitellen tästä paskajärjestelmästä eroon!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu