Saa nähdä jatketaanko kolmen enkelin "evankeliumin" julistamista sunnuntai pedonmerkkeineen adventtikirkossa Dynastian toimesta.
Ehdotan että Suomen Adventtikirkko ottaisi sinetin takaisin nimeensä.
Mitä mieltä olette että Dynastia päätti 10% palkankorotuksen tässä taloudellisessa tilanteessa?
Helmisen Dynastia
kauniit ja ahneet
13372
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
""Muistan varmaan loppuikäni Aimo Helmisen vetoomuksen Betel-kirkossa, eräänä sunnuntaina seminaari-illassa. Hän vetosi, että menkää kasteelle, että varmistuisi ikuisuuspaikka. Entä missä? No, hetkeä aikaisemmin hän oli vakuuttanut, että siellä ikuisessa elämässä sitten voit rakentaa kesämökin niin monelle rannalle kuin haluat. Viipymättä aioin mennä kasteelle ja varmistaa taivaspaikkani. En muista teinkö sen.""
et muista yhtään mitään. Kirjoitiko, joku toinen sinulle tuon paperille, että voi sitä tänne laittaa tuon tuostakin?
Ellen White opetti minut palagioimaan.
mennä johonkin parannuskokoukseen missä kaatajapappi sinut kaataa hupsista selällesi ja ylös noustuasi huomaat muistisi parantuneen.
"Niin leeviläiset tekivät Mooseksen käskyn mukaan; ja sinä päivänä KAATUI kansaa noin kolmetuhatta miestä". Miksi vihaat kristittyjä ja olet jehovan todistajien kaveri?
käyvät kolkuttamassa ovellani joka viikko,jättävät lehtensä meille vaikka lähin lehtinkeräyspiste on aivan vieressä. Mitä teen?
>>> Käännekohdassa? Kysymyksiä ja avointa keskustelua, aiheina mm.: adventtiseurakunnan tulevaisuus, organisaatio, prioriteetit, haasteet, näky ym. Mukana mm. Suomalaisen piirikunnan ja Unionin virkailijoita.
Adventismi elää ja uskoo plagioinnilla milloin plagioidaan paavin 300-luvun kirjoituksia ja milloin Lutheria. Selkeää palagiointia...... "Meidän kulmillakin koitetaan kovasti nostaa profiilia että kaikki olis hyvin:Kutsutaan naapuriseurakunnasta väkeä ja sitten kerrotaan kuinka sapattikokouksessa oli 50 henkeä läsnä.(120 jäsentä srk:ssa) Kutsutaan kehitysopista puhujia y.m.s. Ketä seurakuntalaista kiinnostaa kehitysoppi? Menkää kaduille julistamaan luomisoppia! Sitten vielä maksetaan NYKYAJAN kalliita ilmoituksia jotta saataisiin vaikutelma,että "hyvin pyyhkii."Nekin ilmoitusrahat olisi voinut antaa köyhille. Terveisiä seurakunnasta jossa todellinen käviämäärä on 30 kun jäseniä on melkein 100 enemmän kirjoilla.Näistä sadasta suurin osa on antanut ellenille potkut vääränä profeettana. TÄMÄ ON TILANNE!!"
johtaja.
Oishan se mukava tietää, millä perusteella ja kelle kyseinen palkankorotus on tehty? Onko kyseessä ns. kuoppakorotus vai palkittiinko siinä joistain tuloksista? Vai onko pelkästään kysymys rahan ahneudesta?
10% palkankorotus kelpais varmaan sullekin?
eipä ole meidän ongelmamme.
////eipä ole meidän ongelmamme.///// Onko teitä oikein noin niinkuin monikossakin?