Jumalan edessä tässä jokainen on avoimena ja paljastettuna. Hän tietää meidän ajatuksemme, tuntee ne kaukaa. Vain äärimmäisen paatunut ihminen esittää muuta mitä ei ole. Onko toisilla ärräpäiden voimalla oikeus haukkua toisia, ja olla muka uskossa silti?
Kaikki on avointa
Eroe
15479
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
"Vain äärimmäisen paatunut ihminen esittää muuta mitä ei ole" Kirjoituksistasi saa kuvan, kuin olisit oikeasti tosiaan äärimmäisen paatunut. Tarkoitatko itseäsi sanoillasi?
ovat palstann besserwisserit.
se koirarotu?
Eikö noita itseään lapin miehiksi tituleeraavia saa millään kuriin? He nimittelevät toisia mutta eivät itse kestä mitään. Se semmonen ei ole oikea jätkä eikä mikään. Olen tottunut, että Lapista tulee tulta, taivaallista tulta, mutta ei. Nyt siellä tulee kytevän vaivaiskoivun savua. Olen vain huolissani, että nuo syövät Tomumajan uskon, siksi tää vuodatus sinulle. Mitä sulle muuta kuuluu? Oletko kauvan ollu uskossa? Jos ei kummenpia niin hyvää kevättä sinulle!
Tomumajan usko ei ole kenenkään vietävissä.
puhdas sekaroituinen.
Kun Tomumajaa näet, sano rakkaita terveisiä. Muistan häntä rukouksissa. Tomumajasta ei voi olla pitämättä, sillä henessä on jotain aitoa. Kyllä Herra omistaan huolen pitää!
lojuu sohvalla ja lukee Lapin Kansaa. Käskee sanoa KIITOS!
Ihan vatsassa hytkyi kun tuli vapautunut nauru. Pelkäsin, että Tomumaja on minuun suuttunut. Hieno homma!
nuo sanomisesi on kun vasta kehoitit Tomumajaa "tekemään parannuksen" ja lisäsit perään vielä pitkän rivin huutomerkkejä.
Minä ainakin muistan Tomumajaa sekä Lapin-Akkaa rukouksin.
ja kuittaat sen sanomalla "Se oli ja meni, nyt on nyt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!" Fiksut ihmiset pyytää anteeksi erehtymisensä ja varsinkin loukkaukset.
Miksi?
Mitä ihmeen selkkausta ja haukkumisia palstoilla ja sitten yrität pestä näin julkisesti mainettasi, (jos sitä onkaan) On siinä ajatukset riekaleina meikäläiseltä, kun vilppiä autojen Trippimittareiden ja kilometri mittareiden muutteluja ja kieroiluja, kun lukee, mitä itse kirjoittelette. Mersut ja Bemarit ovat näillä jumalanmiehillä ja sitten ollaan niin viattomia ja kirjoitukzsesi, paljastettuna. VAIN ÄÄRIMMÄISEN PAATUNUT IHMINEN ESITTÄÄ MUUTA MITÄ EI OLE. ONKO TOISILLA ÄÄRIPÄIDEN VOIMALLA OIKEUS HAUKKUA TOISIA, JA OLLA MUKA USKOSSA. Sitä minäkin haluan kysyä, miten on kansa mennyt harhaan, jos jotain EROE.ta alkaisi pitää jonain erikoisena. Toivon, että teet todellisen parannuksen, ennenkuin kirjoitat, sillä likaat pesääsi entisestään.
KUKA ON MILLÄKIN MITALLA USKOSSA JA OPISSA,SIIS KESTÄ KUIN MIES SE ETTÄ SINULLEKKIN MITATAAN SAMALLA MITALLA.JOSKUS TULET TUNTEMAAN ARMON JUMALALTA JA SAAT LIHA SYDÄMEN,OSAAT SITTEN OLLA ITSEKKIN ARMOLLINEN.