Lihavat porvarit

Nämä kansanverta imevät läskiperseet ja rapamahat ovat tuhonneet omanmaansa suomen, talouden kivikaudelle. Millä tästä roistoporukasta oikein päästäisiin nopeasti eroon? Kantopommilla kenties? Nyt alkaa olla jo kiirus sillä nämä kusipäät suunnittelevat roimia leikkauksia mm. julkiseen talouteen.
4162
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Rupeavat lähestymään töppödemuja!

Äänestä

olisi ainoastaan kunta tai valtio palkkaamassa työläisiä, joten aika iso osa tyÄläisMuurahaisista on riippuvaínen läskeistäni.

Äänestä
  • porvari raapis muniaan sven tuuuvan rinnalla, ei pystys etes piereen.

    Äänestä

  • Tiedoksesi vain että duunarithan ne todelliset työt tekee.Ei porvarit.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


paskiaiset.................... kirjoitti:

Nämä kansanverta imevät läskiperseet ja rapamahat ovat tuhonneet omanmaansa suomen, talouden kivikaudelle. Millä tästä roistoporukasta oikein päästäisiin nopeasti eroon? Kantopommilla kenties? Nyt alkaa olla jo kiirus sillä nämä kusipäät suunnittelevat roimia leikkauksia mm. julkiseen talouteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu