Näin se vaan on

Ahon aikana Suomi ajautui tuhon partaalle, josta Lipponen sen nosti.
159
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

kymmenien miljardien velkataakkaa, joka meidän olisi pitänyt maksaa nyt päättyneen nousukauden aikana. Sitäpaitsi maa oli sellaisessa jamassa, ettei lisävelkaa olisi saanutkaan kuin hirmuisella korolla. Kuten ylen dokumentin loppu osoitti, maa oli 2005 selkeällä nousu-uralla, joka tietenkin jatkui Lipposen hallituskausilla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vaikkei haluaisikaan kirjoitti:

Ahon aikana Suomi ajautui tuhon partaalle, josta Lipponen sen nosti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu